Startowa Świat Lucky Porady porady Lucky 4 powody, dla których koń jest lepszy od chłopaka!

4 powody, dla których koń jest lepszy od chłopaka!

5 min read
0
5
19,028

Wiadomo czas nie jest z gumy. Trudno znaleźć go na wszystko, szczególnie gdy skończyły się wakacje i większa część dnia zajmuje szkoła. Pewne sprawy trudno pogodzić. Chłopak się wścieka, koń w stajni zaniedbany, od tego zamieszania już boli głowa. Co wybrać? Pomożemy Wam zestawić wszystkie plusy i minusy posiadania jednego lub drugiego. Do dzieła.

Kontrola

Może to trochę kontrowersyjne, ale taki jest fakt. Czego jak czego, ale tego możemy być pewni, że wiemy co koń robi w ciągu dnia, gdzie przebywa, z kim się zadaje. Czyli pełna kontrola, to co lubimy najbardziej. Jeden problem z głowy, nie musicie się denerwować zastanawiając się gdzie poszedł, z kim i po co. Mocne 1:0 dla konia.

Zazdrość

Zazdrość to bardzo niefajne uczucie. Gdy my jesteśmy zazdrośni cierpimy, gdy ktoś jest zazdrosny o nas, czujemy się osaczeni, zamknięci w klatce, brakuje nam powietrza. W przeciwieństwie do związku z chłopakiem, z koniem nie ma takich problemów. Jeżeli przeszkadza Wam, że ktoś się z nim lepiej dogaduje, po prostu nie pozwalamy mu więcej na niego wsiadać. Z drugiej strony koń nie jest zazdrosny o Was. Koniowi nie przeszkadza, że jeździcie na innym koniu, lub gdy głaszczecie, drapiecie, przytulacie jego kolegę ze stajni. 2:0

Kinga K-D Photography

Wolny czas

Nie ma co ukrywać, wolne popołudnia spędzone z koniem są dość monotonne. Nie pójdziecie z nim do kina ani na pizze. Jedyne co możecie to; pojeździć samemu, pojeździć z koleżankami, mieć trening, pojechać w teren, poplotkować z przyjaciółmi ze stajni, zrobić ognisko, hmmm? Napisałam jedynie? To wcale nie brzmi monotonnie, jednak by nie być stronniczym dajmy remis, czyli 3:1.

Koń nie ocenia

Wiadomo tu nie chodzi o to by o siebie nie dbać, ale nie zawsze mamy na to czas i ochotę. Koń kocha Was takich, jacy jesteście. Nie interesuje go czy się uczesałyście pomalowałyście oraz czy te bryczesy podkreślają wasze kształty, czy wręcz przeciwnie. Do spotkania z chłopakiem trzeba się przygotować, zawsze ładnie wyglądać i być zadbanym. Z drugiej jednak strony, gdy przyjdzie się do stajni w powyciąganych spodniach to też można od koleżanki usłyszeć, że wyglądasz jak „Jožin z bažin”, więc remis, czyli 4:2.

No i mamy wynik, od początku czułam, że tak będzie, w tym starciu wygrywa koń. Mamy na to jednak radę, można znaleźć takiego chłopaka, który będzie siedział z Wami w stajni, jeżeli kocha to z pewnością będzie siedział,przynajmniej przed ślubem (to tak z doświadczenia ; ) ).

  • Jak znaleźć idealny pensjonat dla konia?

    Znaleźć dobry pensjonat, szczególnie gdy ktoś jest „nowy” w świecie jeździeckim jest bardz…
  • Czy koń może mieszkać sam?

    Konie jak wiadomo to zwierzęta stadne. Towarzystwa innych koni potrzebują tak samo do życi…
  • Mamo chce na konie

    Czasami tak jest, że rodzice nie podzielają naszych pasji. Nie wspierają nas, są przeciwni…
Załaduj więcej w porady Lucky
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kasia

Nazywam się Katarzyna Zawalska-Furtak. Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam jako mała dziewczynka, szybko stała się to moją pasją, a teraz także sposobem na życie. Kurs instruktorki ukończyłam w 2003 roku w Lewadzie. W 2007 roku ukończyłam studia podyplomowe Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Rolniczym we Wrocławiu, oraz kurs sędziowski w Lesznie. Obecnie pracuje jako instruktor rekreacji w zaprzyjaźnionej stajni. Prowadzę także treningi dla osób indywidualnych posiadających własne konie. Zajmuje się przygotowaniem do odznak jak i do egzaminu na trzecia klasę sportową. Czynnie sędziuje, posiadam druga klasę sędziowską w skokach przez przeszkody. W 2016 roku zostałam wybrana do kolegium sędziów w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Derka dla konia. Jaka będzie odpowiednia dla naszego wierzchowca?

Kiedy na dworze robi się zimno, wyciągamy swetry oraz kurtki, a nasze konie nabierają zimo…