Mamo chce na konie

4 min read
0
2
7,992

Czasami tak jest, że rodzice nie podzielają naszych pasji. Nie wspierają nas, są przeciwni. Często taka sytuacja występuje w przypadku jazdy konnej. Dlaczego? Po pierwsze to drogi sport, po drugie wiele tu zależy od humoru zwierzaka, po trzecie upadki wydają się bolesne, po czwarte ta pasja jest nieco śmierdząca, po piąte rodzice uważają, że z tymi końmi będzie tak jak ze wszystkim innym, czyli, że wielka miłość na chwilę.
Skoro rodzicom nie podoba się Twój nowy sposób na życie, a Ty mimo wszystko czujesz, że to jest to, co chcesz robić, nie możesz się poddawać, jest kilka trików, jakie możesz zastosować, może to coś zmieni.

1. Metoda zdartej płyty, metoda stosowana w marketingu idealnie sprawdzi się także w domu. Czy to skomplikowane? Nie, to bardzo proste, po prostu mów, mów jak najwięcej i jak najczęściej o koniach. Mów o swoich marzeniach, skup się na pozytywnych aspektach jazdy konnej, jak zdrowie, jak nauka odpowiedzialności za żywą istotę, kontakt ze zwierzętami, dużo świeżego powietrza same plusy.

2. W imię zasady, ze nie po słowach, ale po czynach poznaje się prawdziwe oblicze człowieka. Pokaż im jak bardzo Ci zależy. Możesz poprzyklejać plakaty na ścianach w pokoju, czytać blogi o koniach, kupować książki, oglądać filmiki na YouTube. Zacznij oszczędzać, dasz znak otoczeniu jak bardzo Ci zależy, a gdy akcja zakończy się powodzeniem pieniążki się przydadzą.

3. Znajdź koleżankę, która jeździ konno. Zaproś do domu i poznaj z rodzicami. Poproś ją by przy nich poopowiadała, jaka to wspaniała pasja, jakie emocje jej towarzyszą. Dobrze by powtórzyła to, co Ty też powtarzasz, czyli te pozytywne aspekty jeździectwa z punktu pierwszego.

4. Przygotuj się, rodzice zapewne zadadzą Ci wiele pytań, chociażby gdzie chciałabyś jeździć? Ile ta jazda kosztuje? Możesz zestawić dwa ośrodki tańszy i droższy, podać plusy i minusy jednego i drugiego. Koszty? Wiadomo za jazdę zapłacić trzeba, ale kask można pożyczyć. Bezpieczeństwo? Wybrać należy ośrodek gdzie jazdy prowadzi instruktor, każdy instruktor jest ubezpieczony (prawo o tym mówi), ośrodek jest ubezpieczony, w tych trudnych czasach, każdy choćby dla spokoju dba o bezpieczeństwo.

Tracisz nadzieje, że jeszcze kiedyś wsiądziesz na konia? Nie poddawaj się, zamiast się kłócić i robić fochy lepiej swoją postawą, zachowaniem pokazać jak bardzo Ci zależy. O swoje marzenia warto walczyć. Powodzenia!

  • Jak znaleźć idealny pensjonat dla konia?

    Znaleźć dobry pensjonat, szczególnie gdy ktoś jest „nowy” w świecie jeździeckim jest bardz…
  • Czy koń może mieszkać sam?

    Konie jak wiadomo to zwierzęta stadne. Towarzystwa innych koni potrzebują tak samo do życi…
  • Stajenny flirt

    Każdy z nas  właścicieli chce stworzyć swojemu koniowi najlepsze z możliwych warunków…
Załaduj więcej w porady Lucky
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kasia

Nazywam się Katarzyna Zawalska-Furtak. Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam jako mała dziewczynka, szybko stała się to moją pasją, a teraz także sposobem na życie. Kurs instruktorki ukończyłam w 2003 roku w Lewadzie. W 2007 roku ukończyłam studia podyplomowe Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Rolniczym we Wrocławiu, oraz kurs sędziowski w Lesznie. Obecnie pracuje jako instruktor rekreacji w zaprzyjaźnionej stajni. Prowadzę także treningi dla osób indywidualnych posiadających własne konie. Zajmuje się przygotowaniem do odznak jak i do egzaminu na trzecia klasę sportową. Czynnie sędziuje, posiadam druga klasę sędziowską w skokach przez przeszkody. W 2016 roku zostałam wybrana do kolegium sędziów w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Derka dla konia. Jaka będzie odpowiednia dla naszego wierzchowca?

Kiedy na dworze robi się zimno, wyciągamy swetry oraz kurtki, a nasze konie nabierają zimo…