Startowa wasze teksty Wakacje w stajni, czyli jak zwykła koniara spędza wakacje latem.

Wakacje w stajni, czyli jak zwykła koniara spędza wakacje latem.

4 min read
0
3
1,393

Z racji wakacji wielu z nas wyjeżdża, ale nie wszyscy są osoby, które zostają w domu lub jak jest w przypadku koniarzy, w stajni. Przez te 2 miesiące może nam się niemiłosiernie nudzić, ale są sposoby na wykorzystanie wolnego czasu oraz zrobienie czegoś pożytecznego.

Jeśli jesteśmy w małej stajni na przykład przydomowej lub prywatnej możemy wystąpić z propozycją odnowienia boksów 😀 Zajmuje to dość dużo czasu, ale daje mnóstwo satysfakcji, gdy widzimy naszych kopytnych przyjaciół w czystych lub nawet odmalowanych boksach 🙂

Możemy się też postarać i poszukać stajni, która oferuje wolontariat na wakacje nawet nie musi być to w okolicy wiele stajni oferuje również nocleg,praca w charakterze wolontariusza to bardzo duże doświadczenie, poznajemy ludzi konie oraz wszystkie aspekty pracy przy koniach i, że nie są to tylko przyjemności, ale również obowiązki. Jeśli nie mamy możliwości wolontariatu to w stajni gdzie jeździmy cały czas możemy zaproponować pomoc z końmi które nie mają stałego treningu możemy zaproponować,że będziemy na nie wsiadać, taka pomoc wymaga od nas bardzo dużej odpowiedzialności i systematyczności oraz umiejętności jeździeckich.

Jeśli posiadacie w stajni ogrodzenie, które wymaga naprawy możecie zaproponować pomoc w jego naprawie,świetną formą pomocy jest odmalowanie liter na czworoboku dla nas to zajęcie, a następnie satysfakcja z wykonanej pracy i wyglądu czworoboku, po którym jeździmy.

Wakacje są również świetnym momentem na spróbowanie pławienia konia nie ma nic lepszego niż słońce jeziorko i możliwość popływania z koniem.

Podczas wakacji możemy wyjechać na obóz jeździecki, podczas takiego obozu nie tylko doszkalamy swoje jeździeckie umiejętności, ale również poznajemy świetnych ludzi, z którymi możemy nawiązać przyjaźnie na wiele lat.

Kolejnym pomysłem na wakacje jest zdanie odznaki jeździeckiej może od dawna rozmyślamy o właśnie egzaminie na odznakę,a w wakacje mamy sporo czasu na zdanie jej wystarczy poszukać stajni, która organizuje egzaminy na odznaki jeździeckie i się zapisać na taki egzamin. Mając już odznakę możemy pojechać na pierwsze w swoim życiu zawody jeździeckie takie zawody są dużym doświadczeniem,szansą na zobaczenie swoich błędów i korygowanie ich.

Jest to tylko kilka przykładów prac, jakie można wykonywać w stajni, ale to wszystko zależy od naszych możliwości i chęci 🙂

autor:Eliza

Załaduj więcej w wasze teksty
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy posiadanie konia, równa się z wiecznie pustym portfelem?!

Myślę, że każda osoba, która miała styczność z jazdą konną, doskonale zdaje sobie sprawę, …