Startowa Świat Lucky Artykuły Czy posiadanie konia, równa się z wiecznie pustym portfelem?!

Czy posiadanie konia, równa się z wiecznie pustym portfelem?!

7 min read
0
13
5,284

Myślę, że każda osoba, która miała styczność z jazdą konną, doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to kosztowny sport. Opłaty za treningi czy zawody, nie wspominając już o ubiorze czy sprzęcie, mogą szybko nadszarpnąć nasz budżet.

Nieco inaczej kwestie finansowe kształtują się również w przypadku, gdy podejmie się decyzje o zakupie własnego konia.

Kupno konia to dopiero początek wydatków, dalsza opieka nad koniem, również wymaga poniesienia niemałych kosztów.

Są jednak różne sposoby, które pozwalają nieco bardziej ekonomicznie podejść do tego tematu. Sprawdź więc, co trzeba zrobić, aby posiadanie konia nie doprowadziło Cię do wiecznego bankructwa :D

W jaki sposób można zaoszczędzić?

Jeśli chodzi o elementy wyposażenia jeździeckiego, na które nie trzeba wydać mnóstwa pieniędzy, są one następujące:

-paka, czyli szafka na sprzęt jeździecki

-kantar i uwiąz, wcale nie potrzebujemy tego z najnowszej kolekcji

-kurtka dla jeźdźca, bluzka, podkoszulek, nie muszą być one typowo jeździeckie

-czaprak i derka dla konia, warto popatrzeć na czapraki oraz derki mniejszych firm, jakością nie odbiegają od konkurentów, ale ceną na pewno :D

Warto również poznać zasady, których praktyczne zastosowanie pomaga dokonywać racjonalnych i ekonomicznych zakupów. Przed udaniem się do sklepu jeździeckiego należy przede wszystkim przeglądnąć wyposażenie, jakie się posiada, sprawdzić czego nam brakuje oraz zrobić listę i trzymać się jej. Dzięki temu podczas zakupów będzie można zaopatrzyć się w to, czego rzeczywiście nam potrzeba. Zmniejsza się również prawdopodobieństwo tego, że kupi się kolejny czaprak, czy bryczesy.

Inną sprawdzoną metodą, dzięki której można nieco zaoszczędzić, jest szukanie rabatów i promocji. Skorzystanie z nich pozwala zakupić pełnowartościowy sprzęt, jednocześnie za niego nie przepłacając.

Na czym nie powinno się oszczędzać?

Wśród ekwipunku, w który musi zaopatrzyć się jeździec, znajduje się wiele elementów, które są tak ważne, że po prostu nie powinno się na nich oszczędzać.
Może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, a oszczędność będzie jedynie pozorna.

Kask jeździecki
Jest to podstawowy element, bez którego nie można wsiąść na konia, oczywiście można wypożyczać go w szkółce jeździeckiej. Kask ma na celu przede wszystkim zapewnienie człowiekowi ochrony w razie ewentualnego upadku z konia.
Warto więc dobrać kask we właściwym rozmiarze, który będzie dobrze dopasowany do rozmiaru głowy. Jednocześnie kask powinien być wykonany z wytrzymałego materiału, który nie rozpadnie się zbyt szybko i będzie zapewniał nam bezpieczeństwo.

Siodło
Elementem, w który dobrze jest zainwestować, jest siodło. Korzysta się z niego bardzo często, powinno dostarczać komfortu zarówno jeźdźcy, jak i zwierzęciu, ważne jest więc, aby było wygodne i dobrej jakości. Źle dobrane siodło negatywnie wpływa na grzbiet konia oraz naszą postawę w siodle.

Bryczesy
Najlepiej, aby były one z pełnym lejem, dzięki czemu osoba jeżdżąca na koniu będzie bardziej stabilnie się na nim utrzymywać. Oczywiście można kupić świetne bryczesy w bardzo dobrym stanie z drugiej ręki :D

Sztyblety oraz sztylpy
Powinny się one charakteryzować zarówno wysoką jakością, jak i wytrzymałością na różne warunki atmosferyczne.

Rękawiczki
Ostatnim z wymienionych tutaj elementów, na którym nie powinno się oszczędzać, są rękawiczki. Zapewniają ciepło, ochraniają dłonie i jednocześnie bardzo szybko się zużywają. Chyba, że podejmie się decyzję o wyborze rękawiczek o wysokiej jakości, które będą służyć przez dłuższy czas.

Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych sposobów na oszczędzanie, uczmy się od siebie nawzajem i przekazujmy wiedzę w komentarzach :D

autor: Eliza

Photo on <a href=”https://visualhunt.com/”>Visualhunt.com</a>

Photo on Visualhunt.com
Załaduj więcej w Artykuły
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kolagen dla koni pomaga w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów?

Kolagen to istotny składnik organizmu, który pomaga zachować prawidłową pracę stawów ludzi…