Startowa Świat Lucky Artykuły Twój przyjaciel nie jest jeźdźcem? Zaproś go na wspólną jazdę konną!

Twój przyjaciel nie jest jeźdźcem? Zaproś go na wspólną jazdę konną!

5 min read
0
8
4,257

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było, gdyby Wasz najlepszy przyjaciel jeździł z Wami konno? Wspólne odwiedzanie stajni daje możliwość rozwijania pasji i spędzania razem czasu. Jeśli chcesz zaprosić przyjaciela do wspólnej jazdy konnej, przedstaw mu plusy i minusy życia w stajni.

1. Zróbmy coś razem.
Kiedy jeździcie razem konno, to możecie spędzać ze sobą dużo wspólnego czasu. Możecie wymieniać się doświadczeniami i wspólnie się rozwijać. Nie ma nic lepszego dla przyjaźni jak wspólne hobby. Jednak jak każdy koniarz wie, jazda konna jest mocno uzależniająca 😉 Wizja np. wspólnego wyjazdu na obóz jeździecki i spędzenie wakacji wspólnie z końmi jest na pewno kuszącą propozycją.

2. Bądźmy fit.
Jeździectwo to nie tylko miłość do koni i obcowanie z tymi wspaniałymi zwierzętami, zalicza się do sportu, a jeśli sport to i wysiłek. Na pewno wiąże się ze zmęczeniem, jednak wydzielane endorfiny dadzą wam wspólną radość i dużo pozytywnej energii. Miejmy na uwadze, że sport to zdrowie oraz bardzo dużo uśmiechu. Jak w każdym sporcie możecie startować w zawodach i poczuć smak zwycięstwa oraz zdrowej rywalizacji, a to wzmacnia relacje.

3. Mówimy tym samym językiem?
Wprowadzając przyjaciela w środowisko jeździeckie przedstaw mu nazwy poszczególnych sprzętów. Podczas pierwszego pobytu twojego przyjaciela w stajni pokazuj i nazywaj wszystko, tłumacząc, do czego służy dany przedmiot. Jeśli Twój znajomy nie miał styczności wcześniej z końmi, to zapewne nie wie jak dany przedmiot, nazywa się i do czego jest przeznaczony. Taka niewiedza może prowadzić do zdenerwowania, zagubienia i do szybkiego zniechęcenia. Dlatego też bardzo ważne jest, jak podejdziesz do tego tematu. Inni znajomi, słysząc wasze niecodzienne rozmowy, pewnie zainteresują się, o czym mówicie i może również będą mieli ochotę nauczyć się jazdy konnej.

4. Nie tylko jazda konna, ale również ciężka praca.
Zanim Twój przyjaciel zdecyduje się na pierwszą wizytę w stajni, warto przygotować go na kilka ważnych czynników. Warto mu powiedzieć jak wygląda Twój harmonogram zadań podczas wizyty w stadninie. Zaznacz, że nie polega to tylko na tym, że wsiadamy na konia i jedziemy. Na przyjemności też przyjdzie czas, lecz najpierw powinniśmy wyczyścić konia, osiodłać i wykonać wszystkie niezbędne czynności przygotowujące do jazdy. Wykonywane prace nie należą do lekkich, jednak jeśli wykonywać będziecie je razem, to na pewno sprawią Wam jeszcze więcej przyjemności! Dodatkowo oboje możecie zyskać nowego przyjaciela w postaci konia. Jak zapewne wiecie,  zwierzęta te bardzo przywiązują się do ludzi. 😉

Mam nadzieję, że Wasi znajomi, przyjaciele zdecydują się na podjęcie wyzwania i będziecie mogli spędzać wspaniałe wspólne chwile wśród koni. Trwajcie w swojej pasji i zarażajcie nią przyjaciół!

autor: Krzysiek

Załaduj więcej w Artykuły
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Jak kolagen dla koni pomaga w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów?

Kolagen to istotny składnik organizmu, który pomaga zachować prawidłową pracę stawów ludzi…