Startowa Świat Lucky Porady instruktor Srebrna odznaka – wyższa szkoła jazdy

Srebrna odznaka – wyższa szkoła jazdy

3 min read
1
1
13,142

Posiadasz brązową odznakę? Na pewno myślałeś już o srebrze, bo jak to mówią apetyt rośnie w miarę jedzenia. W tym artykule przybliżę warunki, które musisz spełnić, by ją zdać.

EGZAMIN

Egzamin na srebrną i brązową odznakę jeździecką można zdać w certyfikowanym ośrodku jeździeckim. Na stronie danego wojewódzkiego związku jeździeckiego można znaleźć informacje o terminach egzaminów, ale to już pewnie wiecie. Do egzaminu mogą przystąpić osoby posiadające brązową odznakę jeździecką od co najmniej 3 miesięcy.
Na takim egzaminie komisja sędziowska ocenia:
opiekę stajenną – czyszczenie, siodłanie, kiełznanie
ujeżdżenie – przejechanie czworoboku na poziomie klasy P

skoki – pokonanie 6 przeszkód o wysokości 80 cm w tym jednego szeregu ustawionych według określonego schematu, dla kuca maksymalnie 70 cm. Drugie wyłamanie, upadek z konia lub z koniem to eliminacja.

Wiedzę teoretyczną – sprawdzenie wiedzy z zakresu pytań dostępnych na stronie PZJ – http://pzj.pl/sites/default/files/przepisy/srebrna_odznaka_pytania_odpowiedzi.pdf
W trakcie egzaminu nie można stosować żadnych wodzy pomocniczych. Obowiązuje kiełznanie wędzidłowe. Nie zdanie części ujeżdżeniowej powoduje niedopuszczenie do części skokowej. Dozwolone jest użycie ostróg, ochraniaczy oraz bata. Strój jeździecki ma być czysty i schludny. Nie ma obowiązku jazdy we fraku i białych bryczesach. Obowiązkowy jest kask.
Każda część może być poprawiana jednak nie wcześniej niż po upływie trzech miesięcy i nie później niż po upływie jednego roku.

Srebrna odznaka to już wyższy level. Niezbędna jest do uzyskania trzeciej klasy sportowej. Sędziowie znacznie surowiej oceniają egzamin. Jeżeli jednak czujesz się na siłach warto przystąpić do egzaminu choćby dla własnej satysfakcji.

  • Przygotowanie jeźdźca do zimy.

    Choć jeszcze nie kalendarzowa to za oknami zaczyna się prawdziwa zima. W związku z tym, ws…
  • Golenie koni.

    Pomimo tego, iż w tym roku pogoda nas mocno rozpieszcza to jednak za oknami robi się coraz…
  • Zawód jeździec.

    Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z końmi, przechodzi przez rekreację. Niezależnie od tego…
Załaduj więcej w instruktor
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kasia

Nazywam się Katarzyna Zawalska-Furtak. Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam jako mała dziewczynka, szybko stała się to moją pasją, a teraz także sposobem na życie. Kurs instruktorki ukończyłam w 2003 roku w Lewadzie. W 2007 roku ukończyłam studia podyplomowe Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Rolniczym we Wrocławiu, oraz kurs sędziowski w Lesznie. Obecnie pracuje jako instruktor rekreacji w zaprzyjaźnionej stajni. Prowadzę także treningi dla osób indywidualnych posiadających własne konie. Zajmuje się przygotowaniem do odznak jak i do egzaminu na trzecia klasę sportową. Czynnie sędziuje, posiadam druga klasę sędziowską w skokach przez przeszkody. W 2016 roku zostałam wybrana do kolegium sędziów w województwie śląskim.

Komentarz

  1. […] zajmowałam się poszczególnymi odznakami, artykuły znajdziecie tutaj: Brązowa , Srebrna, Złota dziś zajmiemy się tylko zmianami jaki wnosi nowy regulamin. 1. Pierwszą istotna […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie jeźdźca do zimy.

Choć jeszcze nie kalendarzowa to za oknami zaczyna się prawdziwa zima. W związku z tym, ws…