Zawód jeździec.

5 min read
0
0
7,040

Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z końmi, przechodzi przez rekreację. Niezależnie od tego, czy nasi rodzice mają stadninę, czy też nie, mogę Wam zagwarantować, że wszyscy tam zaczynaliśmy. Niektórym to wystarcza, a niektórzy dalej się szkolą, rozwijają, zaczynają startować na zawodach itd. Wtedy może się pojawić pytanie: co dalej? Warto postawić wszystko na konie czy na szkołę? A może uda się to połączyć? Czy mam szanse zarabiać na życie jeżdżąc konno?? Dla tych, którzy myślą o tym, aby zostać w przyszłości profesjonalnym jeźdźcem dedykuje ten artykuł!

Najważniejsza zdolność, jaką powinien posiadać zawodowy jeździec to jak najlepsza umiejętność jazdy konnej. Brzmi prosto, lecz nie tak łatwo to osiągnąć. Aby być dobrze wyszkolonym jeźdźcem, musicie ciężko oraz systematycznie trenować. Im więcej godzin dziennie przesiedzicie na końskim grzbiecie tym lepiej.

Po drugie dobre podstawy. Nic Wam nie dadzą codzienne treningi, jeżeli zostaliście źle nauczeni. Dlatego dobrze dobierajcie sobie trenerów (zawsze zasięgnij opinii na temat wyników podopiecznych trenera oraz jego sposobu treningu). Poza tym nie unikaj konfrontacji z innymi: publikuj swoje treningi w sieci, jeździj na parkury szkoleniowe do różnych stajni, na zawody oraz cykliczne szkolenia z dobrymi trenerami. Gdy co pewien czas zmierzysz się z innymi jeźdźcami da Ci to odpowiedź, w którym miejscu jesteś i pozwoli wyznaczyć cele na następne tygodnie. Dodatkowo spotykanie się i rozmowa z drugimi jeźdźcami czy też trenerami, pozwala na cenną wymianę poglądów, doświadczeń oraz metod treningowych.

Po trzecie, profesjonalny jeździec umie zrobić wszystko: porządnie wyczyścić i przygotować konia, wyczuć, kiedy koń jest kulawy, zna się na żywieniu koni, potrafi udzielić mu podstawowej pomocy, dopasować siodło oraz mnóstwo innych rzeczy. Dlatego nie unikaj żadnej roboty przy koniach i jeżeli masz wokół ludzi, którzy znają się na czymś lepiej od Ciebie, staraj się ich podglądać, uczyć od nich tego, co najlepsze. Każda umiejętność związana z końmi, którą zdobędziesz, przyda Ci się w przyszłości. Gwarantuje Ci to!

Bądź profesjonalistą w tym, co robisz. Dzięki temu nauczysz się nowych rzeczy lepiej i zostaną w Twojej głowie na dłużej. Również zwiększysz efektywność swojej pracy. Bądź cierpliwy i się nie poddawaj. W tym sporcie pracujesz z żywym zwierzęciem, które również czasami ma gorszy dzień, pewne rzeczy przyswaja lepiej inne gorzej itd. Bądź dla swoich końskich partnerów wymagający, ale i również sprawiedliwy. Pamiętaj, że jest czas na ciężką pracę, ale również jest czas na odpoczynek.

Podsumowując, jeżeli chcecie zostać profesjonalnymi jeźdźcami, to musicie wiedzieć, że bardzo dużo ciężkiej pracy przed Wami. Nie mniej jednak warto, ponieważ jest to świetna droga do szczęśliwego życia, w którym łączycie swoją pasję razem z ciężką pracą.

autor: Adam

  • Przygotowanie jeźdźca do zimy.

    Choć jeszcze nie kalendarzowa to za oknami zaczyna się prawdziwa zima. W związku z tym, ws…
  • Golenie koni.

    Pomimo tego, iż w tym roku pogoda nas mocno rozpieszcza to jednak za oknami robi się coraz…
  • Zdrowie jeźdźca vs przyjemniejsza jazda.

    W jeździe konnej największe obciążenia ponoszą konie. Co do tego nie ma żadnych wątpliwośc…
Załaduj więcej w instruktor
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie jeźdźca do zimy.

Choć jeszcze nie kalendarzowa to za oknami zaczyna się prawdziwa zima. W związku z tym, ws…