Startowa Świat Lucky Porady instruktor Na konia, hop! czyli jak znaleźć dobrą szkółkę rekreacyjną

Na konia, hop! czyli jak znaleźć dobrą szkółkę rekreacyjną

3 min read
1
0
4,039

Wybór szkółki rekreacyjnej jest bardzo ważny. Od ludzi, którą ją prowadzą i atmosfery zależy nie tylko, czy przyjemnie będzie Ci się uczyć, ale również Twoje bezpieczeństwo. Dowiedz się jak wyglądają lekcje dla początkujących. Zwróć uwagę, czy przewidziano naukę czyszczenia konia, siodłania, szkolenie BHP? Instruktor musi posiadać uprawnienia a ośrodek musi być ubezpieczony! Na co zwracać uwagę? Jest kilka elementów, które zdradzają dobrą lub złą stajnię:

DOBRY INSTRUKTOR

Obecnie instruktor nie musi posiadać uprawnień instruktorskich jedynie wymagane jest ubezpieczenie OC. Lepsze ośrodki jeździeckie wymagają jednak od swoich pracowników by Ci te uprawnienia jednak posiadali. Wybierając szkółkę należy zwrócić uwagę kto prowadzi jazdy, istnieją ośrodki gdzie jazdy prowadzą dzieci! Najlepiej popytać znajomych i poszukać opinii w internecie. Dobry instruktor to taki dla którego jego praca jest pasją.

ZADOWOLONY KOŃ!

Konie to kolejny element, na który musicie zwrócić uwagę. Po pierwsze powinny być spokojne. Jednak dobrze by nie były tak zmęczone życiem, aby nie chciało im się nawet kłusować. Po drugie muszą być prawidłowo ujeżdżone, reagować na pomoce. Po trzecie muszą być zdrowe i zadbane. Jeżeli właściciel nie dba o konie to na pewno nie dba także o ośrodek!
minimalizuje to ryzyko wywrócenia się z koniem oraz skutki ewentualnego upadku z konia. Jeżdżąc w ośrodku, który posiada hale, macie możliwość jeździć bez względu na złe warunki atmosferyczne.

DOBRA ATMOSFERA TO PODSTAWA!

Atmosfera niby nieistotna jednak zła, potrafi obrzydzić nawet najwspanialsze miejsce. Nie wyobrażam sobie uczęszczać do ośrodka, w którym źle się czuje. Atmosferę budują ludzie pracujący w danym miejscu. Kursant musi czuć się ważny, musi czuć, że jest mile widziany.

NIE GALOPUJ!

Masz mętlik w głowie? Spokojnie! Po obejrzeniu stadnin, warto przemyśleć sprawę przez kilka dni! Przespać się, zapisać obserwacje i… Wybrać! A potem czeka cię już tylko wspaniała przygoda z koniem!

  • Przygotowanie jeźdźca do zimy.

    Choć jeszcze nie kalendarzowa to za oknami zaczyna się prawdziwa zima. W związku z tym, ws…
  • Golenie koni.

    Pomimo tego, iż w tym roku pogoda nas mocno rozpieszcza to jednak za oknami robi się coraz…
  • Zawód jeździec.

    Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z końmi, przechodzi przez rekreację. Niezależnie od tego…
Załaduj więcej w instruktor
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kasia

Nazywam się Katarzyna Zawalska-Furtak. Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam jako mała dziewczynka, szybko stała się to moją pasją, a teraz także sposobem na życie. Kurs instruktorki ukończyłam w 2003 roku w Lewadzie. W 2007 roku ukończyłam studia podyplomowe Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Rolniczym we Wrocławiu, oraz kurs sędziowski w Lesznie. Obecnie pracuje jako instruktor rekreacji w zaprzyjaźnionej stajni. Prowadzę także treningi dla osób indywidualnych posiadających własne konie. Zajmuje się przygotowaniem do odznak jak i do egzaminu na trzecia klasę sportową. Czynnie sędziuje, posiadam druga klasę sędziowską w skokach przez przeszkody. W 2016 roku zostałam wybrana do kolegium sędziów w województwie śląskim.

Komentarz

  1. […] tym, jak wybrać dobrą szkółkę jeździecka pisałam już tutaj , zapraszam do poczytania, bo to podstawa Twojego sukcesu, szansa na to, że nie zniechęcisz się […]

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie jeźdźca do zimy.

Choć jeszcze nie kalendarzowa to za oknami zaczyna się prawdziwa zima. W związku z tym, ws…