Startowa Świat Lucky Porady fotograf Wakacje w siodle – czyli sesje na obozach konnych …

Wakacje w siodle – czyli sesje na obozach konnych …

3 min read
0
1
4,182

Lipiec i sierpień to czas wakacji. W tym okresie ośrodki jeździeckie mają pełna ofertę obozów lub półkolonii. Jazdy rekreacyjne, nauka od podstaw-czyszczenie, siodłanie…
Najczęściej na takich obozach instruktorzy organizują pamiątkowe sesje zdjęciowe.

Jak wykonać takie zdjęcia i jak się do nich przygotować ?

W końcu jest więcej osób, więcej koni, dużo zamieszania… po pierwsze trzeba dowiedzieć się ile dzieci bierze udział i poukładać to jakoś sensownie w głowie, aby wszystko szło szybko i sprawnie, aby konie się nie męczyły, a obozowicze nie nudzili. Po drugie-ustalamy ilość zdjęć od minimum do maksimum, aby nikt nie był zdziwiony, a wszyscy byli zadowoleni. Musimy liczyć się z tym, że na takiej sesji robimy dużo więcej zdjęć niż zwyczajnie. Czasem nawet kilkakrotnie razy więcej, musimy wziąć pod uwagę to, że koloniści mogą chcieć zdjęcia z różnymi końmi dlatego najlepiej określić limit, aby jedna osoba nie dostała pięciu zdjęć, a druga jednego …

Zdjęcia grupowe

Podstawą jest oczywiście zdjęcie grupowe, można je wykonać na kilka sposobów…np. zdjęcie grupowe z obozowymi końmi, zdjęcie z instruktorami, zdjęcia w mniejszych grupkach (np. według kolonijnych pokojów). Możemy zrobić kilka zdjęć, np. zdjęcie typowo pozowane oraz jakieś szalone, ze śmiesznymi minami lub pozycjami.
Tutaj jedno ze zdjęć z obozu w Ośrodku Jeździeckim Equical w Pogórzu:

Nie bryczesy …

Sesje te są najczęściej stylizowane, a to nalot kowbojów w koszulach flanelowych i jeansach, a to wysyp księżniczek w pięknych sukniach … Dzięki niecodziennym przebraniom możemy zrobić niezapomniane ujęcia ku uciesze obozowiczów. Na przykład dziewczyny z kolonii w Ośrodku w Babinie zamiast codziennych bryczesów wskoczyły w pięknie suknie co pozwoliło na stworzenie bajkowych kadrów:

Ale o takich przebierankach w następnym poście, w końcu mamy lato i wspaniałą pogodę…
Na zakończenie świetny pomysł dziewczyn z OJ Equical

  • Wszędzie kwiaty czyli wiosenne kadry

    Mamy wiosnę, nareszcie piękną, słoneczną i ciepłą. Dookoła nas wszystko kwitnie, drzewa, ł…
  • Spójrz inaczej

    Macie czasami tak, że patrząc na czarno białe fotografie oczami wyobraźni widzicie na nich…
  • Z białą suknią na koniu ….

    Jak zapewne dobrze wiecie fotografię ślubną da się dosyć łatwo połączyć z fotografią koni.…
Załaduj więcej w fotograf
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kinga Klaptocz Drapa

Nazywam się Kinga Kłaptocz-Drapa w świecie jeździeckim jestem bardziej znana jako Kinga K-D Photography. Z końmi i fotografią związana jestem od dziecka. Obecnie zdjęcia to pasja i sposób na życie.Jestem właścicielką bardzo fotogenicznego i cierpliwego wałacha Black Cat. Wolny czas spędzam najczęściej w stajni. Sesje wykonuje głównie w województwie śląskim i w województwach graniczących, ale dla mnie nigdzie nie ma za daleko , często można mnie także spotkać na zawodach gdzie bywam jako fotograf.

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Wszędzie kwiaty czyli wiosenne kadry

Mamy wiosnę, nareszcie piękną, słoneczną i ciepłą. Dookoła nas wszystko kwitnie, drzewa, ł…