Startowa FUN&HOBBY ciekawostki Wielki koński horoskop!

Wielki koński horoskop!

9 min read
0
8
4,109

Czy wierzysz w to, że nasz charakter, usposobienie, oraz to co nasz czeka jest zapisane w gwiazdach? Czy spotykasz się ze stwierdzeniem, że np. Byk jest pracowity, estetyczny i czepialski, a Lew lubi dominować, jest szczery, opiekuńczy i lubi się bawić. Jeżeli to działa u ludzi, to dlaczego miało by nie działać u koni? Jakiego znaku zodiaku jest Twój koń? Sprawdź , a dowiesz się co lubi, a czego nie!

Baran 21.03-20.04
Baran jest pierwszym znakiem zodiaku, a skoro jest pierwszy tu, to lubi być pierwszy także w innych momentach swojego życia. Pierwszy w terenie, na ujeżdżalni, zawsze znajdzie się ktoś z kim można się po ścigać. Konie urodzone w tym czasie są dynamiczne, lubią działać, nie potrafią ustać w miejscu (np. przy wsiadaniu) , są odważne, przez te duże pokłady energii potrafią być agresywne.

Byk 20.04-22.05
Byk lubi przyjemności i wygody. Jest bardzo uparty, jak się na coś uprze to koniec np. na skracanie kółka ;). Lubi mieć ustalony cykl dnia, gdy coś nie idzie po jego myśli to się wścieka, w tedy bardzo trudno namówić go do współpracy. Jego zaletą jest z pewnością pracowitość i umiejętność wykonywania zadań do końca.

Bliźnięta 23.05 – 21.06
Podstawowa cecha charakteru to ciekawość. Bliźnięta gdy nie otrzymują odpowiedniej ilości bodźców szybko się nudzą. Na jeździe potrzebują urozmaicenia treningów, szybko się uczą, gdy treningi są ciekawe, chętnie współpracują. Łatwo się rozpraszają, często bardziej interesuje je to co się dzieje na pastwisku niż to co chce od nich trener.

Rak 22.06 – 22.07
Raki bardzo szybko przywiązują się do opiekunów, jak i do stada. Znajdują przyjaciół na całe życie. Lubią wynajdować sobie czego by się tu można było wystraszyć. Są bardzo bojaźliwe. Są podatne na zmiany nastrojów, a Rak kobyła to dopiero połączenie, nigdy nie wiecie co czeka Was na jeździe. Koń z pod znaku raka to trudny przyjaciel jednak z pewnością zrekompensuje Wam to swoim przywiązaniem do Was które na każdym kroku będzie pokazywał.

Lew 23.07 – 23.08
Lwy są pewne siebie, dumne i wesołe. Lubią się popisywać, gdy przyjeżdżają na zawody to doskonale wiedzą po co. Potrafią się zaprezentować, ale równocześnie popisać swoim wygimnastykowaniem w najmniej odpowiednim momencie. Te cechy wraz z dużą wiarą we własne możliwości potrafią obrócić się przeciwko nim i dlatego w pewnych sytuacjach łatwo o błąd.

Panna 24.08 – 22.09
Panny są bardzo drobiazgowe, potrafią zauważyć najmniejszy szczegół który się zmienił. Lubią czystość, w boksie maja porządek, nie tarzają się byle gdzie. Denerwuje je gdy inne konie się dziwnie zachowują. Są uważne, jak coś robią starają się to robić dobrze, na parkurze raczej czyste, nie pukają drągów bez powodu.

Waga 23.09 – 22.10

Dla Wag podstawa to równowaga, nie lubią nagłych zmian, lubią mieć określony stały plan dnia. Łatwo nawiązują kontakty, unikają konfliktów. Mają problem z podejmowaniem decyzji i brania odpowiedzialności za nie. Dlatego jak nie pasuje do przeszkody to sam sobie radź!.

Skorpion 23.10 – 21.11
Skorpiony są znane ze swoich intensywnych odczuć, silnego zaangażowania we wszystko co robią, są silne psychicznie. Na treningu dają z siebie 100%, jednak gdy ktoś zrobi im krzywdę długo o tym pamiętają i są w stanie poczekać na odpowiedni moment by z duża siłą się zemścić.

Strzelec 22.11 – 21.12
Strzelce ciągle w ruchu, nie lubią rutyny, lubią zwiedzać świat, odwiedzać nowe miejsca. Wesołe, bardzo szczere, czasami jednak ponosi je fantazja, popisują się i można się przeliczyć. Lubią zabawę w stadzie, jednak w trudnych momentach wola się nie wychylać.

Koziorożec 22.12 – 19.01
Koziorożcami rządzi zasada celowości. Odrzucają sprawy z których nie ma konkretnego pożytku. Lubią zaznaczać swoją pozycję, są wysoko postawione w stadzie i potrafią podejmować trudne decyzje. Na parkurze potrafią „wziąć sprawy w swoje ręce”.

Wodnik 20.01 – 18.02

Wodniki nie lubią utartych schematów, dla nich każdy dzień mógłby wyglądać inaczej więc z zadowoleniem przyjmują zmiany. Gdy coś im nie pasuje potrafią być bardzo uparte, w takich sytuacjach bardzo trudno jest je przekonać do swoich racji. Są niezależne, w stadzie nie szukają sprzymierzeńców.

Ryby 19.02 – 20.03
Ryby zmienne i podatne na wpływy, sprawiają wrażenia pozbawionych siły przebicia, w stadzie na końcu hierarchii. Są ofiarne gotowe do poświęceń, często kosztem nawet swojego zdrowia, co w nieodpowiednich rękach może mieć opłakane skutki.

Sprawdziliście jakiego znaku zodiaku jest Wasz koń? Co o tym myślicie? Napiszcie w komentarzu czy charakter Waszego konia został zapisany w gwiazdach czy kompletnie się różni, od tych podanych powyżej. Może uda nam się zrobić badanie na skalę tych od „Amerykańskich naukowców” 😉

Załaduj więcej w ciekawostki
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kasia

Nazywam się Katarzyna Zawalska-Furtak. Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam jako mała dziewczynka, szybko stała się to moją pasją, a teraz także sposobem na życie. Kurs instruktorki ukończyłam w 2003 roku w Lewadzie. W 2007 roku ukończyłam studia podyplomowe Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Rolniczym we Wrocławiu, oraz kurs sędziowski w Lesznie. Obecnie pracuje jako instruktor rekreacji w zaprzyjaźnionej stajni. Prowadzę także treningi dla osób indywidualnych posiadających własne konie. Zajmuje się przygotowaniem do odznak jak i do egzaminu na trzecia klasę sportową. Czynnie sędziuje, posiadam druga klasę sędziowską w skokach przez przeszkody. W 2016 roku zostałam wybrana do kolegium sędziów w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nie wchodzę i już!

Lubisz pływać w jeziorze? Nie ma nic lepszego niż chłodne orzeźwienie w upalny dzień! Zdar…