4 min read
0
0
3,956

W dniach 15-17 czerwca 2018, w Klubie Jeździeckim Facimiech odbyły się zawody WKKW. Rywalizacja odbywała się w kilku klasach od LL do CNC 2*. Odbyły się także Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodych Jeźdźców.

Po piątkowym konkursie ujeżdżenia, w klasyfikacji Juniorów, rozgrywanej w ramach konkursu CNC
1*, prowadziła Anna Karpińska startująca na gniadym wałachu Paco. Para ta po błędach na crossie
spadła na 9 pozycję, a ostatecznie ukończyła zawody na 5 miejscu. Mistrzynią Polski Juniorów została Helena Zagała startująca na Contendro Lady. Po próbie ujeżdżenia para ta zajmowała 2 miejsce, po crossie objęła 1 miejsce i utrzymała je do końca zawodów. Ich ostateczny wynik to 33,3 punktu karnego. Drugie miejsce w klasyfikacji zajęli Julia Gillmaier i Quinton 14, a trzecie Katja Gontowiuk i Ordynat.    W całym konkursie CNC 1* zwyciężył Jarosław Wygachiewicz startujący gniadym wałachu Sion II. Para ta ukończyła zawody z 29 punktami karnymi, które zdobyła wyłącznie w konkursie ujeżdżenia. Drugie miejsce zajęła Julia Gillmaier na Red Sunrise 2, a trzecie Helena Zagała na Contendro Lady.

W ramach konkursu CNC 2* rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców. Zwyciężyła w
nich Paulina Maciejewska na Jangcy L. Para ukończyła zawody z wynikiem 46,8 punktu karnego. Na
drugim miejscu uplasowali się Roksana Fortuniak i Gea-S, a na trzecim Małgorzata Cybulska i Chenaro 2. Zwycięzcą konkursu CNC 2* został Paweł Spisak startujący na gniadym wałachu Admirał. Trzydniową rywalizację para ta ukończyła z wynikiem 33,4 punktu karnego.

Konkurs klasy P najlepiej zakończył się dla Pawła Spisaka, który zajął 1 miejsce na ogierze I-Mar W,
oraz 2 miejsce na klaczy Robina.Wyniki końcowe były bardzo zbliżone i wynosiły 32,8 i 33 punkty
karne. Na trzecim miejscu uplasowała się Marta Zawada na Normie, z wynikiem 33,4 punktu.
W konkursie klasy L najlepszy okazał się Miroslav Prihoda, który na zdobył 1 i 2 miejsce na koniach
Eldorado i Magic. Jego wyniki to 29,6 oraz 30 punktów. Trzecie miejsce w tym konkursie zdobył
Ksawery Śniegucki na Sunrise Avenue, który uzyskał 34,1 punktu.

W ramach zawodów odbyły się także eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii
kuców najlepiej wypadła w nich Oliwia Pandel startująca na wałachu Peregrin. W kategorii koni
najlepsza okazała się Amelia Kupczyk startująca na Monito.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu w tych widowiskowych zawodach oraz