Startowa FUN&HOBBY ciekawostki Być jak królowa… królowa rodeo!

Być jak królowa… królowa rodeo!

11 min read
0
0
3,626

Która z nas nie chciałaby być królową? A kto powiedział, że nie można nią być? Wystarczy tylko się postarać. Piękne ubrania, okładki magazynów, zainteresowanie przystojnych chłopaków i oczywiście korona – tylko czekają. Myślicie, że chodzi o wybory Miss Świata? Ooo nieee! Podczas gdy najbardziej znany jest właśnie konkurs, na którym praktycznie liczą się tylko wytworny chód, figura i sukienka, to zupełnie inny konkurs jest bardziej wymagający i ekscytujący dla wszystkich miłośników koni z całego świata: Konkurs piękności Królowych Rodeo!

Miss na start!

Mylą się ci, którzy uważają, że wystarczy ładnie się uśmiechać i machać do publiczności. – To bardzo duże i stresujące zawody – mówi Brittany, 18-letnia Królowa Rodeo reprezentująca Grande Prairie w stanie Alberta w Kanadzie. – Wymaga dużo ciężkiej pracy i miesięcy przygotowań – dodaje. Co prawda sędziowie również oceniają wiedzę, osobowość i wygląd, ale do tego dochodzą konkurencje jazdy konnej w stylu western na czas! Ale po kolei. Poniżej kilka kroków, które muszą przejść przyszłe Miss Rodeo bacznie oceniane przez jurorów. Na pewno będziecie pod ich wrażeniem.

1. Panowanie nad koniem – Każda z uczestniczek startuje w tzw. Reining Pattern – konkurencji jeździeckiej w stylu western, polegającej na jak najdokładniejszym i szybkim przejechaniu pewnego schematu drogi. Jak on wygląda? Cały przejazd wykonuje się w galopie, prowadząc konia jedną ręką! Powtarza się go na co najmniej trzech różnych koniach, które są albo losowane albo wybierane przez uczestniczki. Prawda, że brzmi niebezpiecznie? Ale uczestnicy kochają te zawody.

2. Po sprawności fizycznej oceniany jest intelekt, czyli czas na Publiczną wypowiedź – Ważny jest wybór tematu, na który chce się mówić. Musi być interesujący, a mowa powinna porywać (aby nikogo nie zanudzić :)) i być pozbawiona błędów. Gramatyka i wymowa są bardzo ważne. Jurorzy zwracają na nie szczególną uwagę.


3. Potem to, co dziewczyny uwielbiają czyli
Pozowanie – Ubrania, jakie zakładają na siebie uczestniczki powinny reprezentować najnowsze trendy mody w świecie rodeo. Frędzle, szerokie spodnie, kowbojki czy kowbojskie kapelusze – we wszystkich barwach świata. Jest tylko jedna zasada: dziewczyny powinny godnie reprezentować region, z którego pochodzą. Dumne panie przechadzają się na wybiegu przy ulubionych dźwiękach muzyki country.

4. Dalej oceniana jest Osobowość – Trzeba pokazać, że ma się pozytywne nastawienie i wesołą naturę. Ceniona jest pewność siebie i umiejętność pokazania swojej osobowości z grzbietu konia na żywo przed publicznością.

5. Kolejną konkurencją jest Wywiad – Dziewczyny muszą wyjaśnić, dlaczego to właśnie one będą dobrymi Królowymi Rodeo i co chciałyby zmienić na lepsze za swojego panowania.

6. A na koniec Egzamin pisemny! – Jest to test wiedzy o zachodniej spuściźnie ojców, historii i terenu, który reprezentują.

Są piękne, mądre i rządzą

Po co się tak męczyć? – pomyśli niejedna z was. Zapewniamy, że role Królowej Rodeo są zaszczytne i bardzo odpowiedzialne. A dziewczyna, która zdobędzie tytuł jest noszona na rękach i zdobywa duży szacunek! Zostaje ambasadorką regionu i dużo podróżuje, a także miło spędza czas :). Jednym zdaniem – uczestniczy się w wielu zawodach rodeo i grillach (BBQ), udziela się dużo wywiadów, rozdaje setki autografów i spędza czas na spotkaniach z fanami, na których udziela się porad. – Bycie królową tego konkursu kręci się wokół promowania stylu rodeo – tłumaczy Erin, 17-letnia Królowa Rodeo z TeePee Creek w stanie Alberta. – Spotykamy różnych ludzi, rozmawiamy o ich celach, informujemy o fajnych przedsięwzięciach, które nasza społeczność proponuje, by nauczyć dzieci i młodzież jak najwięcej o rodeo – dodaje. Życie na „Dzikim Zachodzie” w większości oparte jest na rodzinnych wartościach, wierze i ciężkiej pracy, dlatego właśnie wokół tego kręcą się zadania dziewczyn z tytułem. Królowe Rodeo to wzory do naśladowania, które pomagają temu sportowi być ciągle żywym w sercach tych, którzy go kochają. Ale to nie wszystko. Królowe tego konkursu są również aktywnymi ochotniczkami w zewnętrznych fundacjach i organizacjach. Nasze bohaterki – Brittany i Erin – współpracują z PARD Therapeutic Riding. – To organizacja, która pomaga niepełnosprawnym i autystycznym dzieciom. W PARD jest wiele programów, które wykorzystują jazdę konną do leczenia. Bo taka rehabilitacja poprawia postawę, równowagę, koordynację, siłę i sprawność ruchową. To świetna forma leczenia dzieci, które jej potrzebują i sprawia im wiele radości – tłumaczą dziewczyny.

CIEKAWOSTKI:

Królowe Rodeo w kategorii Junior muszą mieć pomiędzy 14 a 17 lat. Wraz z osiągnięciem 18 roku życia zostają seniorkami i są nimi do 24 roku życia.

W Kanadzie Królowe Rodeo są najbardziej popularne w regionie Peace Country. W Stanach Zjednoczonych te konkursy są popularne w każdym stanie.

Aby zostać królową każda dziewczyna musi wystartować choćby w jednym, zwykłym konkursie piękności.

Jako ambasadorki rodeo, każda królowa musi być ZAWSZE ubrana w kowbojskie ciuchy niezależnie od pogody.

– Miss Rodeo Kanady jest Gillian Shields z Airdrie w stanie Alberta.

– Miss Rodeo Stanów Zjednoczonych jest Chenae Shiner z Roosevelt w stanie Utah.

Więcej informacji na temat Królowej Rodeo Grande Praire znajdziecie na MISS GRANDE PRAIRIE STOMPEDE na FACEBOOK-u.

Więcej informacji na temat Królowej Rodeo TeePee Creek znajdziecie na MISS TEEPEE CREEK STAMPEDE na FACEBOOK-u.

Miss jak każda z nas

Królowymi Rodeo zostają zwykłe nastolatki, które spełniają w ten sposób swoje marzenia. Np. nasze bohaterki poza światem rodeo żyją zupełnie zwyczajnie. Uczą się i pracują. Brittany jest kelnerką, a Erin właśnie skończyła szkołę średnią i dorywczo pracuje.Dla Brittany to już drugi tytuł Królowej Rodeo. Za to dla Erin to pierwszy tytuł Królowej Rodeo.

Załaduj więcej w ciekawostki
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nie wchodzę i już!

Lubisz pływać w jeziorze? Nie ma nic lepszego niż chłodne orzeźwienie w upalny dzień! Zdar…