Startowa News 1 Puchar Śląska Western i Rodeo.

1 Puchar Śląska Western i Rodeo.

5 min read
0
3
5,263

W sobotę 21 lipca Horse Land Ranch gościło zawodników startujących w Pierwszym Pucharze Śląska Western i Rodeo. Do Bojszowa zjechali zarówno doświadczeni zawodnicy startujący w zawodach ogólnopolskich jak i amatorzy. Pogoda dopisała, podobnie jak świetna atmosfera i duża ilość zainteresowanych widzów. Zawody rozpoczęły się od konkurencji technicznych: Trail, Pleasure i Horsemanship. Później odbyły się
konkurencje szybkościowe: Polish Cowboy Race, Pole Bending i Barrel Racing. Wszystkie konkursy odbyły się w 4 kategoriach: Youth 13&under, Youth, Amator i Open.

W Trailu najlepszymi zawodnikami okazali się Emma Pawłowicz i Nicpoń (13&Under), Julia Steuer i Łata (Youth i Open) i Sara Lindberg i Napoleonka (Amator). Konkurencja Pleasure najlepiej poszła Julii Steuer i Łacie (Youth), Karolinie Klyszcz i Dragonowi (Amator) oraz Markowi Kuryczowi i Batmanowi (Open). Horsemanship w klasie Youth i Open zwyciężyła Julia Steuer i Łata, a w kategorii Amator Grzegorz Grodzicki i Ster.
Bardzo dobre występy w konkurencjach technicznych zaliczyli także Sonia Fojcik i Nebraska, Karolina
Jaśkiewicz i Arizona Blue Skeye, Ewelina Janikowska i Django, Karolina Lenk i Napoleonka oraz Dominika Bielawska i Funny Girl.

W krótkiej przerwie między konkurencjami odbyło się uroczyste otwarcie zawodów i pokaz jazdy
synchronicznej w wykonaniu jeźdźców z Horse Land Ranch. Widzowie mogli także podziwiać pokaz dżigitówki w wykonaniu grupy Red Simon West Wild Show.Organizatorzy zadbali też o atrakcje dla dzieci.

Po przerwie zawody rozpoczęły się od Polish Cowboy Race, czyli konkurencji łączącej elementy techniczne z szybkościowymi. Zawodnicy musieli zarówno wykonać elementy takie jak otwarcie i zamknięcie bramki czy przejście przez ruchomy mostek jak i pokonać cały tor w jak najkrótszym czasie. Dodatkowo organizatorzy zadbali o obecność “straszaków” obok których konie musiały przejść bez zawahania. W kategorii juniorów startowała Emma Pawłowicz na Nicponiu. W kategorii Open najlepsi okazali się Szymon Wierzchosławski na Two Eye Baltic Pine, Grzegorz Grodzicki na Sterze oraz Katarzyna Lenk na Napoleonce. W klasie Amator najlepiej przejechała Paulina Wrzesień na Two Eye Baltic Pine, za nią uplasowali się Dominika Bielawska na Funny Girl i Natalia Stokłosa na klaczy Tija.

Konkurencje szybkościowe, były najbardziej emocjonującymi konkursami. Mieli w nich okazję wystąpić także najmłodsi. Ze specjalną eskortą, poza klasyfikacją ścigały się Asia i Ola na kucyku Malinka. W klasie Youth 13&Under startowały Zuzzana Czerwińska na Dantes Red Mount i Wiktoria na Śnieżynce.
W konkurencji Pole Bending wśród juniorów najlepsza okazała się Wiktoria Jaśkiewicz, która na Irotezce
zajęła pierwsze miejsce a na Aishy drugie. Trzecie miejsce zajęły Lilianna Wojtke i Nora.
W klasie open najlepszy wynik należał do Katarzyny Pieprzyk na Picazo. Drugie miejsce zajęły Wiktoria i
Irotezka a trzecie Nina Jarosz i Kenia.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego udziału w zawodach i życzymy dalszych sukcesów.

 

autor:M.Fabin

  • Hubertus.

  • Pony CUP 2018 Narusa za nami!

    Drugie zawody jeździeckie z cyklu PONY CUP za nami. W minioną niedzielę w Majątku Tulisówk…
  • Ochaby Dressage Show 2018.

    W dniach 5-7 lipca do Stadniny Koni Ochaby znów królowało ujeżdżenie. Odbyły się zawody mi…
Załaduj więcej w News
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Hubertus.