Startowa wasze teksty Co by powiedział twój koń gdyby umiał mówić?

Co by powiedział twój koń gdyby umiał mówić?

4 min read
0
0
3,540
Co by powiedział koń?

Czyżby współpraca nie była o wiele prostsza gdyby tak się porozumiewać? Nauka jakiegoś elementu albo wyjaśnienie, że derki z reguły nie są do targania, trwała by 30 sekund, a nie kilka dni, tygodni….

No ale niestety, tak łatwo nie ma, chociaż raz w roku, szanse na taki cud nieco wzrastają, bo kto nie słyszał powiedzenia, że „w Wigillię zwierzęta mówią ludzkim głosem”? Ja przynajmniej kilkanaście razy. No więc jest kilka podstawowych typów koni, a raczej ich tekstów jakie mogły by powiedzieć.

1) „Jeść, jeść, jeść … – dawaj więcej jedzenia, chcesz żebym umarł z głodu?” – definitywnie mój koń się do tego typu osobnika zalicza, no bo, który koń by nie pogardził pysznym i zarazem zdrowym posiłkiem?
2) „rzeźba, teraz, zaraz, natychmiast” – no tak, tego typu koniki się zdarzają w sporcie znacznie częściej – chęć treningów i zawodów jest silniejsza niż podziękowanie za opiekę przez cały rok.
3) „mam wszystko w nosie, ciebie chyba też” – eh samolubne śmierdziuchy, ale i tak je kochamy mimo, że one nas tak średnio – no chyba, że masz marchewkę w kieszeni, wtedy wskaźnik miłości do właściciela rośnie w tak zawrotnym tempie jak kolejka po karpie w Lidlu.
4) „pamiętasz weterynarza? Wynajmijmy zabójcę i się go pozbądźmy”, tak to już niestety jest, chcemy dobrze, a nasz koń przeżywa zawał nawet jeśli to weterynarza nie przyszedł do niego. Wyczuwa go na odległość 5 km i po jego wyjściu ze stajni, przez kolejne 2 dni jest zestresowany i boi się jego powrotu. No ale tej prośby nie spełnimy jako właściciele…
5) „zimno, obudź mnie na wiosnę. Proszę…..” – Niektóre osobniki tak już mają, że zima to ich najmniej lubiana pora roku. Zimno, szaro i ponuro. Do tego czasem lód, który utrudnia sprawne poruszanie się po ośrodku. Mimo dereczki czasem tyłeczek zmarznie naszym sierściuchom, ale przyznać się kto również chciał by zapaść w hibernacje i obudzić się w kwietniu?

Ale i tak wszyscy dobrze wiemy, że nasze konie nas kochają, mimo, że czasem okazują to na różne dziwne sposoby. A wasze co by powiedziały?

Koniecznie podzielcie się w komentarzach!!!

WESOŁYCH ŚWIĄT

A.Urbaniec

Załaduj więcej w wasze teksty
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Najważniejsze reguły dotyczące pojenia koni.

Woda jest potrzebna do życia wszystkich organizmów na ziemi. Braki wody w organizmie prowa…