Startowa wasze teksty 4 rady jak nie zbankrutować w sklepie jeździeckim

4 rady jak nie zbankrutować w sklepie jeździeckim

5 min read
0
1
5,971

Każdy z nas to zna, kiedy już postanawiamy wybrać się do sklepu jeździeckiego nawet na małe zakupy wychodzimy zawsze obładowani pełnymi siatkami i niestety z pustym portfelem. Obsługa w każdym sklepie zawsze bardzo miła, służy pomocą i poleca każdy produkt niestety nie pomaga nam to w za oszczędzeniu pieniędzy. Kilka prostych wskazówek pomoże wam na pewno w zapobiegnięciu przed kupnem zbędnych artykułów.

1. Zrób listę zakupów

Staraj się przed każdą wizytą w sklepie jeździeckim zapoznać z jego ofertą, zobaczyć dokładnie czy ma to, co potrzebujemy oraz dowiemy się, w jakiej są cenie. Od razu wiemy ile zapłacimy.

2. Patrz na rabaty

W okresie świąt czy wiosennych-jesiennych wyprzedaży wiele sklepów robi duże „wietrzenie” magazynów. Możemy wtedy zaopatrzyć się, w których produkty będziemy potrzebować później, a na pewno kupimy je taniej niż w sezonie przeznaczonym na nie.

3. Zachowaj trzeźwy umysł

To, że wyszła nowa kolekcja czapraków nie oznacza, że musisz mieć je wszystkie. Najlepiej podzielić czapraki na te do treningów, które mogą być tymi gorszymi byle by spełniały swoją funkcję i nie obcierały konia, oraz na te na zawody ładne eleganckie – w nich lepiej nie jeździć na co dzień. Pozostaną dłużej „nowe i pachnące”.

4. Bądź gotowy na wszystko

W sklepie ładne wystawy, kolorowa witryna oraz przede wszystkim masa produktów ułożona kolorystycznie, alfabetycznie, wielkością czy działami nie pomaga w kupnie jedynie najpotrzebniejszych rzeczy. Musimy mieć tego świadomość.

Najlepiej od razu po wejściu do sklepu udać się do ekspedienta z gotową listą konkretnych produktów on nam pomoże w szybkim znalezieniu ich. Zapobiegniecie tym sposobem długim krążeniem po sklepie i nie będziecie „narażeni” na wiele kuszących propozycji.

Najlepiej iść na zakupy samemu. Z własnego doświadczenia wiem, że wybranie się na nie z koleżanką z „branży” wydajemy więcej i kupujemy produkty, które w danym momencie są nam niepotrzebne. Jednak oko osoby obiektywnej ma swoje plusy, doradzi nam na pewno lepiej niż rodzice, którzy nie jeżdżą.

Sprawdzajmy całą ofertę danej firmy. Wiele z nich ma specjalne pakiety lojalnościowe. Gdy długo i regularnie kupujemy produkty jednej firmy możemy ubiegać się o zniżki, darmowe wysyłki czy próbki nowych produktów do przetestowania.
Niektóre firmy mają tę ofertę rabatową, że „kolekcjonuje” się opakowania, paragony czy naklejki, które następnie można zamienić na inne produkty lub dodatkowe rabaty. Warto to sprawdzić na stronie producenta, gdyż nie zawsze sklepy o tym informują.

Nic nie zostaje mi więcej niż tylko życzyć wam powodzenia w oszczędzaniu!

Autor – A. Urbaniec

Załaduj więcej w wasze teksty
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kasia

Nazywam się Katarzyna Zawalska-Furtak. Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam jako mała dziewczynka, szybko stała się to moją pasją, a teraz także sposobem na życie. Kurs instruktorki ukończyłam w 2003 roku w Lewadzie. W 2007 roku ukończyłam studia podyplomowe Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Rolniczym we Wrocławiu, oraz kurs sędziowski w Lesznie. Obecnie pracuje jako instruktor rekreacji w zaprzyjaźnionej stajni. Prowadzę także treningi dla osób indywidualnych posiadających własne konie. Zajmuje się przygotowaniem do odznak jak i do egzaminu na trzecia klasę sportową. Czynnie sędziuje, posiadam druga klasę sędziowską w skokach przez przeszkody. W 2016 roku zostałam wybrana do kolegium sędziów w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy posiadanie konia, równa się z wiecznie pustym portfelem?!

Myślę, że każda osoba, która miała styczność z jazdą konną, doskonale zdaje sobie sprawę, …