Startowa FUN&HOBBY ciekawostki Rekonstrukcje historyczne

Rekonstrukcje historyczne

3 min read
0
1
2,527

Jeżeli lubisz filmy historyczne, w szczególności te osadzone w realiach wojny secesyjnej czy wojen indiańskich, z całą pewnością nie raz widziałeś pokaz grupy rekonstrukcyjnej.

Zważywszy na ogromne budżety, którymi dzisiaj dysponują producenci filmowi, można by sądzić, że ci wszyscy żołnierze i kowboje ze srebrnego ekranu to w istocie profesjonalni aktorzy. Tak naprawdę jednak w tych rolach występują zwykle członkowie konnych grup rekonstrukcyjnych, którzy w stroju z epoki raz po raz ruszają na swoich wierzchowcach do udawanej bitwy — bez względu na to, czy akurat patrzy na nich kamera, czy nie.

Rekonstrukcje słynnych bitew to inicjatywy, które od dziesięcioleci przyciągają tysiące hobbystów, tak na koniach, jak i pieszych (ci drudzy wcielają się w rolę żołnierzy piechoty podczas udawanych starć). Ludzie z różnych zakątków kraju zjeżdżają w wyznaczone miejsce, aby odtworzyć przebieg potyczki z określonej wojny czy okresu historycznego. W Stanach Zjednoczonych największą popularnością cieszą się rekonstrukcje z czasów wojny secesyjnej, ale co roku na terenie kraju nie brakuje jeźdźców chętnych do złożenia hołdu przodkom również podczas rekonstrukcji bitew z okresu wojen indiańskich, wojny o niepodległość oraz walk z Meksykiem.

Jeżeli chcesz brać udział w tego typu wydarzeniach, powinieneś dołączyć do grupy rekonstrukcyjnej. Za pośrednictwem internetu powinieneś bez trudu znaleźć namiary na taką grupę. Wystarczy wpisać w okno wyszukiwarki słowa „konna grupa rekonstrukcyjna” oraz nazwę miejscowości, aby znaleźć kilka potencjalnych możliwości. Gdy już zostaniesz członkiem grupy rekonstrukcyjnej, prawdopodobnie będziesz mógł zdecydować, w jaką postać historyczną chciałbyś się wcielić. Jeżeli fascynuje Cię wojna secesyjna, możesz zostać przedstawicielem Unii lub Konfederacji. W zależności od tego, jakiej bitwy dotyczy rekonstrukcja, będziesz mógł wybrać dla siebie odpowiednią rolę. Po zapisaniu się do takiej grupy poznasz tajniki prac rekonstrukcyjnych i dowiesz się, w co należy wyposażyć konia.

źródło: Jazda konna dla bystrzaków autor:Shannon Sand, wydawnictwo: Septem

Załaduj więcej w ciekawostki
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nie wchodzę i już!

Lubisz pływać w jeziorze? Nie ma nic lepszego niż chłodne orzeźwienie w upalny dzień! Zdar…