Startowa wasze teksty Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne

4 min read
0
0
619

Każdy co roku słyszy to samo – „Nowy rok, nowa Ja”, czy to siłownia, czy to systematyczna nauka lub picie 2 litrów wody dziennie. No z tymi postanowieniami już tak niestety jest, że szybko przyjdą, a jeszcze szybciej pójdą nie wiadomo gdzie.

Szybko się motywujemy, a z czasem już tak jest, że doby nie wydłużymy, przekładamy na kolejny dzień, kolejny i kolejny… i ani się nie ominiemy a tu już kolejny sylwester i kolejna próba podjęcia się postanowienia. Co robić aby je wdrążyć w życie?

Naukowo zostało udowodnione, że aby wyrobić sobie nowy nawyk wystarczy 60 powtórzeń. Czyli około 2 miesięcy aby coś stało się dla nas tak normalnym jak zakładanie ochraniaczy na trening skokowy. Jest to coś dla wytrwałych bo 2
miesiące to masa czasu ale później daną czynność wykonujemy już machinalnie.

Z jeździeckimi postanowieniami jest trochę inaczej. Zdanie odznaki jeździeckiej lub zdobycie klasy sportowej jest dużo zależne od daty. Daty kiedy dany egzamin jest organizowany i wtedy wszystko jest dopasowywane do niego.
Ilość treningów zależy tez od dyspozycji trenera i konia. Jednak odniesienie sukcesu w tym postanowieniu jest bardzo motywujące i satysfakcjonujące, więc może dobrze jest jako zdobycie go wybrać termin dość wcześnie, na początku
roku aby przez jego resztę piąć się po szczeblach kariery? Oczywiście mierzmy siły na zamiary i jeśli od dłuższego czasu myśleliśmy o brązowej odznace i jesteśmy już wdrążeni w temat to czemu nie wybrać terminu w luty?
Jeśli naszym postanowieniem jest pojechać pierwszą L-kę na zawodach albo wystartować dla odmiany w innej dyscyplinie co do tej pory to również dobrze jest obrać sobie za celownik pierwszy kwartał roku, takie odliczanie do danego
wydarzenia i skupienie się na celu sprawia, że człowiek jest bardziej zdeterminowany i zmotywowany w swoich działach. Wiemy po co robimy wszystko.

Moim celem na 2018 jest matura, a końskim zrobienie III klasy sportowej, a waszym? Koniecznie podzielcie się z nami nimi w komentarzach i mam nadzieję, że za jakiś czas wszyscy będziemy mogli sobie nawzajem pogratulować!!!

Trzymam za was kciuki – POWODZENIA
Autor A.Urbaniec

Załaduj więcej w wasze teksty
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Najważniejsze reguły dotyczące pojenia koni.

Woda jest potrzebna do życia wszystkich organizmów na ziemi. Braki wody w organizmie prowa…