Startowa wasze teksty Postanowienia noworoczne

Postanowienia noworoczne

4 min read
0
0
1,250

Każdy co roku słyszy to samo – „Nowy rok, nowa Ja”, czy to siłownia, czy to systematyczna nauka lub picie 2 litrów wody dziennie. No z tymi postanowieniami już tak niestety jest, że szybko przyjdą, a jeszcze szybciej pójdą nie wiadomo gdzie.

Szybko się motywujemy, a z czasem już tak jest, że doby nie wydłużymy, przekładamy na kolejny dzień, kolejny i kolejny… i ani się nie ominiemy a tu już kolejny sylwester i kolejna próba podjęcia się postanowienia. Co robić aby je wdrążyć w życie?

Naukowo zostało udowodnione, że aby wyrobić sobie nowy nawyk wystarczy 60 powtórzeń. Czyli około 2 miesięcy aby coś stało się dla nas tak normalnym jak zakładanie ochraniaczy na trening skokowy. Jest to coś dla wytrwałych bo 2
miesiące to masa czasu ale później daną czynność wykonujemy już machinalnie.

Z jeździeckimi postanowieniami jest trochę inaczej. Zdanie odznaki jeździeckiej lub zdobycie klasy sportowej jest dużo zależne od daty. Daty kiedy dany egzamin jest organizowany i wtedy wszystko jest dopasowywane do niego.
Ilość treningów zależy tez od dyspozycji trenera i konia. Jednak odniesienie sukcesu w tym postanowieniu jest bardzo motywujące i satysfakcjonujące, więc może dobrze jest jako zdobycie go wybrać termin dość wcześnie, na początku
roku aby przez jego resztę piąć się po szczeblach kariery? Oczywiście mierzmy siły na zamiary i jeśli od dłuższego czasu myśleliśmy o brązowej odznace i jesteśmy już wdrążeni w temat to czemu nie wybrać terminu w luty?
Jeśli naszym postanowieniem jest pojechać pierwszą L-kę na zawodach albo wystartować dla odmiany w innej dyscyplinie co do tej pory to również dobrze jest obrać sobie za celownik pierwszy kwartał roku, takie odliczanie do danego
wydarzenia i skupienie się na celu sprawia, że człowiek jest bardziej zdeterminowany i zmotywowany w swoich działach. Wiemy po co robimy wszystko.

Moim celem na 2018 jest matura, a końskim zrobienie III klasy sportowej, a waszym? Koniecznie podzielcie się z nami nimi w komentarzach i mam nadzieję, że za jakiś czas wszyscy będziemy mogli sobie nawzajem pogratulować!!!

Trzymam za was kciuki – POWODZENIA
Autor A.Urbaniec

Załaduj więcej w wasze teksty
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Czy posiadanie konia, równa się z wiecznie pustym portfelem?!

Myślę, że każda osoba, która miała styczność z jazdą konną, doskonale zdaje sobie sprawę, …