Startowa FUN&HOBBY ciekawostki Lucky horse prawdę ci powie co maść twojego konia mówi o tobie!

Lucky horse prawdę ci powie co maść twojego konia mówi o tobie!

4 min read
0
0
5,012

Już od dawna wiadomo, że kolory odgrywają ogromną rolę w naszym życiu. Ulubiony kolor często zdradza cechy charakteru człowieka. Powstało mnóstwo publikacji odnośnie wyboru koloru szminki lub lakieru do paznokci …..do cech charakteru, czy myślicie, że tak samo jest u miłośników koni? Nasze spostrzeżenia przedstawię poniżej.

KARE – „Co nie dojadę to do wyglądam”

Kare konie najczęściej nabywają lub podobają się osobom, które lubią być w centrum uwagi dlatego skupiają uwagę na tym, czy koń jest postawny, wysoki. Przekazują sygnał otoczeniu, że ich koń jest najpiękniejszy, największy w stajni, niczym gwiazda filmowa, w stylu słynnego konia Zorro. Obserwując reakcje ludzi to się sprawdza. Mając kiedyś przyjemność jazdy na karym dużym ogierze widziałam jak jego widok wzbudzał podziw nawet wśród kompletnych laików. Według zasady „Co nie dojadę to do wyglądam”, kupując karego konia na takie reakcje czekamy.

SIWE – niepoprawne romantyczki?

Siwe konie kojarzą nam się z bajką. Siwy koń, a na nim książę albo księżniczka ; ). Siwe konie często nabywają osoby związane ze światem artystycznym. Osoby te są trochę szalone mają dużą wyobraźnię, są niepoprawnymi romantykami. To urodzone dusze towarzystwa, szybko zawierają przyjaźnie, nie sposób się z nimi nudzić.

KASZTAN – rude ponoć fałszywe fakt czy mit!

Rude ponoć fałszywe? Takie przeświadczenie króluje w naszym kraju. My jednak postanowiliśmy obalić ten mit. Osoby wybierające kasztany są wesołe, mimo tego, iż nie posiadają wielu przyjaciół, ponieważ są skryte i małomówne. Te osoby są niezwykle serdeczne i bardzo oddane. Lubią trzymać się raczej na uboczu, zazwyczaj usuwają się w cień, nie lubią być w centrum uwagi, ale z pewnością są prawdomówne i bardzo wrażliwe.

GNIADE czyli praktyczne?

Gniade konie są często używane w kawaleriach. Najczęściej wybierane przez osoby starsze, dla których maść konia nie odgrywa wielkiego znaczenia. Czy widzieliście kiedyś dziecko mówiące „marzy mi się gniady koń”, raczej nie. Posiadacze gniadych koni to osoby, dla których użytkowość jest na pierwszym miejscu są to osoby praktyczne, stabilnie stąpające po ziemi.

Ciekawi nas która maść pasuje właśnie DO CIEBIE, czy masz podobne odczucia? Podziel się nimi w komentarzu.

Załaduj więcej w ciekawostki
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nie wchodzę i już!

Lubisz pływać w jeziorze? Nie ma nic lepszego niż chłodne orzeźwienie w upalny dzień! Zdar…