Wiele młodych ludzi interesuje się grami. Mam dla Was propozycje trzech gier o koniach, każda inna, na PC, przeglądarkowa i na smartfona 🙂
1. KONIE I KUCYKI: AKADEMIA JAZDY KONNEJ
Jest to przygodowa gra komputerowa, w której wcielasz się w Paulinę Maj, młodą dziewczynę która zaczyna nowy rok w Akademii Jazdy Konnej. Co jest niezwykłego w tej grze? Moim zdaniem fabuła i realistyczny symulator posiadania konia! Po zapoznaniu się z okolicą rozwijają się naprawdę ciekawe wątki, jak na przykład tajemnica zakochanej pary nad jeziorem czy podejrzany spisek przeciwko szkole. Dodatkowo posiadasz swojego konia, o którego musisz dbać, kupujesz mu i sobie sprzęt, rozwijasz jego umiejętności i startujesz w szkolnych zawodach. Posiadasz także źrebaka, którego możesz zabierać na przejażdżki. Oprócz liniowej fabuły, masz też odrobinę swobody, możesz zarabiać, wykonując mini gierki takie jak szkolenie młodych koni, jeździć na treningi w skokach, ujeżdżeniu czy westernie oraz uczyć się w bibliotece. Kolejną fantastyczną rzeczą w tej grze jest właśnie nauka. Co jakiś czas masz „sprawdziany wiedzy”, dzięki temu możesz się nauczyć z niej wielu faktów i ciekawostek na temat jeździectwie. Jest to bardzo złożona, a sam świat gry jest bardzo starannie wykonany i oferuje nam długie godziny wciągającej rozgrywki. Polecam wszystkim młodszym, ale też i starszym koniarzom!
PLUSY: wciągająca fabuła, bardzo realistyczna opieka nad koniem, nauka wielu rzeczy o jeździectwie.
MINUSY: może być za trudna dla młodszych graczy.
2. HOWRSE
Howrse to gra przeglądarkowa, w którą gra 12 milionów graczy! Aby w nią zagrać wystarczy się zarejestrować. Od tego momentu masz swoje konie, które musimy hodować, aby osiągały jak najwyższe poziomy umiejętności, rozmnażać, tak żeby urodziły się źrebaki z jak najlepszym potencjałem genetycznym, sprzedawać, kupować itd. Jest to niezwykle wciągająca rozgrywka, w której możesz komunikować się z innymi graczami, pomagać sobie nawzajem, a nawet prowadzić własny ośrodek jeździecki. W grze jest wiele ras do wyboru, maści i umiejętności, które są dla każdego konia inne, a także magiczne przedmioty pozwalające na np. wyhodowanie pegaza. Możesz także spersonalizować swój profil, wybrać awatar z dowolnym zdjęciem i ustawić prezentację swojej osoby. Gra jest naprawdę wciągająca!
PLUSY: możliwość rozgrywki online, dużo ciekawych opcji gry, wiele prawdziwych ras koni.
MINUSY: wciągająca i uzależniająca, potrzeba wielu „dni stażu” aby odblokować wszystkie funkcje.
3. MY HORSE
Jest to gra na Androida lub IOS. Jeżeli lubicie grać w gry na telefonie, szczerze mogę powiedzieć, że jest to najlepsza gra na smartfona jaka kiedykolwiek powstała! Grafika, animacja i realizm są niesamowicie dobre jak na standardy urządzenia mobilnego. W grze masz swojego konia, którym musisz się opiekować, wysyłać do pracy np. jako rekreant i jeździć zawody. Ruchy wierzchowca i zachowanie są bardzo zbliżone do tych w prawdziwym życiu, co jest niespotykane w tego typu aplikacjach. Pozwolę sobie przytoczyć opinię pewnej użytkowniczki sklepu Google Play „Kocham konie i najchętniej cały dzień bym przesiedziała w stajni, ale jest to niemożliwe. Dlatego przez tą grę mogę poczuć się jakbym naprawdę opiekowała się końmi!”. Polecam każdemu na zabicie czasu 🙂
PLUSY: realizm, grafika, rywalizacja online, darmowa.
MINUSY: zajmuje dużo pamięci, trzeba długo grać aby osiągnąć następny poziom albo zebrać pieniądze.
Konie pojawiają się też w wielu grach jako wątki poboczne. Jest to na przykład Wiedźmin, gdzie Gerald, główny bohater posiada własnego konia- Płotkę. Koń ma swoją osobowość i jest postacią dubbingowaną przez Wojciecha Manna, w dodatku do gry pojawia się zadanie, w której bohater nawiązuje kontakt z klaczą, która okazuje się mieć niezwykłą wiedzę alchemiczną.
Koń pojawia się też w Simsach, w dodatku „Zwierzaki”, ma on podobne potrzeby jak simy, czyli głód, pragnienie, energia, towarzystwo. Wierzchowce mają także grupy wiekowe, mogą brać udział w zawodach i zaprzyjaźniać się z innymi zwierzakami. Można powiedzieć, że to taki koński odpowiednik sima.
Graliście w jakieś gry związane z końmi? Jeśli tak koniecznie podzielcie się z nami swoją opinią na ich temat!
Autor- J.Kistowska