Z tym problemem zmaga się pewnie każdy z nas… nie no żartuję, tylko uczniowie Lake Superior State University w Ameryce. Czym jest grupa Łowców Jednorożców znana prawie w całej Ameryce?
W 1971 roku nowo zatrudniony dyrektor uniwersytetu pragnąc zdobyć rozgłos dla uczelni, która dopiero co dostała prawa niezależnej szkoły wymyślił Stowarzyszenie Łowców Jednorożców. Grupa członków zajmowała się organizacją różnych wydarzeń, które stały się bardzo popularne w okolicy. Dyrektor posiadał nawet ekipę ABC News, która na terenie kampusu filmowała studentów poszukujących mistycznych zwierząt.
Łowcy Jednorożca utworzyli też pierwszy magazyn literackich LSSU, The Woods- Runner. Kwartalna publikacja została przesłana do tysięcy czytelników na całym świecie! W 1987 wraz z założycielem grupa poszła na emeryturę. Jednak jej duch wciąż trwa w murach szkoły. Do dzisiaj LSSU nadal otrzymuje pocztę adresowaną do Łowców Jednorożca. Wiele osób pisze lub dzwoni, aby dowiedzieć się, czy LSSU nadal wydaje licencje na Łapanie Jednorożców, która pozwala na prawne złapanie takiego wierzchowca.
Peter Thomas, główny zwiastun Łowców Jednorożca i redaktor „The Woods- Runner”, powiedział kiedyś: „Pogoń za jednorożcem jest samotną wyprawą, ale więcej osób wyrusza w tą podróż niż nauczyciele mogę sobie wyobrazić.”
Pomimo, że fizycznie Łowcy już nie działają na uczelni to na jej stronie wciąż dostępny jest regulamin i licencja do pobranie. Pozwoliłam sobie przetłumaczyć Wam jakie są zasady prawdziwego polowania na jednorożca wg regulaminu uczelni.
OBSZARY ŁOWÓW
-Ziemia
-Księżyc (tylko nieodkryte obszary)
-Droga Mleczna
-Wszystko inne
OGRANICZENIA
Tylko jeden jednorożec na miesiąc. Więcej niż jeden powoduje euforie groźną dla naszego zdrowia psychicznego. Nie można zabierać samic jednorożców. Ponieważ nikt nigdy nie widział samicy jednorożca, uważa się, że samce rozmnażają się bezpłciowo.
TERMIN SEZONU
Wszystkie dni w roku z wyjątkiem dnia świętej Agnieszki. Okres łuku i strzały to 1 października – 14 listopada, a następnie 1 grudnia – 1 stycznia.
JEDNOROŻCA MOŻNA ZABRAĆ ZA POMOCĄ
-Poważnego powodu
-Ogólnej beztroski
-Słodkiej mowy
PRZYNĘTA
Jedyna znana legalna przynęta jednorożca to dziewica. Chociaż nie jest nielegalne używanie nieprawdziwych dziewic.
GODZINY
Można łapać jednorożce za dnia i nocy, jednak nie w tych godzinach, w których pracuje wróżka zębuszka. Była kiedyś bardzo przestraszona przez zrzędliwego jednorożca, więc szacunkiem dla niej robimy wyjątek.
WYKORZYSTANIE ŚWIATŁA SZTUCZNEGO
Używanie sztucznego światła do łapania jednorożców jest nielegalne.
UBIÓR
Mundury mogą być indywidualnie dopasowane, ale muszą być zabarwione albo albo na czerwony albo zielony, w zależności od tego, czy ściga się jednorożca, czy odwrotnie.
LICENCJA
Właściwie wolimy nie myśleć o tym działaniu w kategoriach licencji, ale raczej o przywileju, dlatego proszę przeczytać następny punkt.
PRZYWILEJ
A Unicorn Questing Privilege można uzyskać bezpłatnie na stronie internetowej Uniwersytetu, www.lssu.edu/banished, pod „Unicorn Hunters.” Jeśli nie masz dostępu do komputera, zadzwoń lub napisz Biuro Public Relations LSSU, 650 W. Easterday Ave., Sault Ste. Marie, Mich., 49783, 906-635-2315. Licencja musi być noszona na sercu, przypięta gałązką rozmarynu. Licencja Questing została
sprawdzona przez Departament ds. Przyrody Departamentu Zasobów Naturalnych stanu Michigan.
W przypadku, gdy stado jednorożca zmniejszy się do liczby mniejszej niż pięć na kwadratowy sen, odbędzie się losowanie określające posiadaczy przywilejów.
ZESTAW ŁOWCY
Następujące przedmioty są zalecane do poważnego ścigania jednorożca:
-Jedna mała kolba koniaku
-Jedna uncja butelki z wabikiem na jednorożca
-Para nożyc rozjaśniających
-Duża koperta
-Jedna pieczęć lotnicza
-Obcinacz do paznokci (z plikiem)
-Jeden grzebień
-Mała butelka oleju do polerowanie kopyt i rogów
-Para przycinaczy do kopyt
RÓWNE SZANSE
Przywileje są nadawane po sprawdzeniu czy nie nastąpiła dyskryminacja jakiegokolwiek członka grupy ze względu na płeć lub rasę. Wyjątkiem tego, są poeci z gałązką mirtów przypiętą do bielizny, oni mogą otrzymać przywilej bez rewizji.
Chcielibyście należeć do takiego stowarzyszenia? Bo ja chętnie!
Źródło: lssu.edu
Autor: J. Kistowska