Startowa wasze teksty Ile lat jeździsz konno? A powiem ci jak jeździsz!

Ile lat jeździsz konno? A powiem ci jak jeździsz!

3 min read
0
3
19,572

Ile razy w ciągu swojego życia to usłyszeliście? Dziesiątki, a może nawet setki razy. Jednak jak odpowiedzieć na to pytanie? Hmm… każdy w wieku 3-4- 5 lat wsiadł na kucyka na oprowadzankę, ale czy to jest początek jazdy konnej? Czy może początek pasji i miłości do tych zwierząt? Jazda w rekreacji na lonży? A może dopiero prawdziwa jazda się zaczyna jak się dzierżawi, lub ma własnego konia?

Na własnym przykładzie wiem, że jeździć tak naprawdę, żeby trenować i czuć, że jeżdżę to dopiero od momentu jak mam własnego konia czyli prawie 4 lata. –( Trochę krótko jak na to, że znajomi oczekują odpowiedzi „Oh… jeżdżę od 4 wieku p.n.e.”) Częstotliwość jazd również jest ważna, żeby określić mniej więcej ile to już lat trenujemy nasze łydki. Bo jeden jeździ raz w miesiącu, a drugi 3 razy w tygodniu – rocznie to 12,a 144 razy – różnica diametralna, nie da się tego tak zestawić. Znowu ktoś jeździ 2 lata (ktoś pomyśli tylko, a inny aż), a startuje w zawodach, osiąga w nich sukcesy, ma brązową i srebrną odznakę, III klasę sportową i szykuje się do II klasy. A inny w tym samym czasie potrafi odróżnić słomę od siana i derkę od czapraka.

Jak widać na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, jak w przypadku innych dyscyplinach sportowych. Oczywiście, można zanudzić na śmierć naszego potencjalnego rozmówcę opowiadając mu całą naszą jeździecką historie – ile to już lat wszystko robimy – ale po co skoro i tak po 3 minutach się „wyłączy” i nie będzie nas słucha.

A wy macie jakieś sprawdzone odpowiedzi na to pytanie? Co odpowiadacie? Koniecznie podzielcie się odpowiedziami w komentarzach.

Autor. A. Urbaniec

Załaduj więcej w wasze teksty
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Twój przyjaciel nie jest jeźdźcem? Zaproś go na wspólną jazdę konną!

Czy zastanawialiście się kiedyś, jakby to było, gdyby Wasz najlepszy przyjaciel jeździł z …