Startowa FUN&HOBBY ciekawostki 8 powodów, dla których warto mieć konia

8 powodów, dla których warto mieć konia

5 min read
0
5
9,618

Myślisz nad kupnem bądź dzierżawą konia? Wiadomo koń to duży wydatek i obowiązek, jednak zyski są olbrzymie. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem konia sprawdź te osiem najlepszych powodów, a może pomoże Ci to podjąć decyzje.

 1. Koń daje moc

Galop w terenie lub skoki przez przeszkody to najlepszy sposób, by poczuć moc. Takich emocji nie można dostarczyć sobie w żaden inny sposób.

2. Konie pomagają odpocząć od kłopotów dnia codziennego.
Jadąc na wycieczkę do lasu lub podczas intensywnego treningu można zapomnieć o swoich codziennych zmartwieniach. Jazda konna wymaga intensywnego skupienia, wyciszenia i spokoju. Całe szczęście wystarczy tylko wejść do stajni, by mieć dobry humor.

3. Konie pomagają utrzymać dobrą formę.
Jazda konna oraz pomoc w stajni to idealny trening dla naszego ciała. Noszenie wiader z wodą, kostek siana, czyszczenie konia to idealne ćwiczenia dla całego organizmu. Motywująca do pracy jest chęć uzyskania lepszej relacji z naszym partnerem, który jest koń.

4. Konie otwierają nas na nowe miejsca.
Jazda konna to także treningi wyjazdy do innych ośrodków na zawody, to planowanie wakacji pod kątem rajdów np. w Bieszczady lub tak teraz modnej Gruzji. We wszystkich tych miejscach spotyka się ludzi tak samo zarażonych tą pasją, jak my sami, dlatego warto mieć konia.

5. Konie dają pewność siebie.
Konie pomagają nam pracować nad swoim charakterem. Żeby dobrze jeździć konno należy być przewodnikiem, wiedzieć czego się chcę, zdecydowanie, lecz nie nerwowo zmuszać konia do działania. Osoby słabe, niezdecydowane, nie są szanowane przez te wspaniałe zwierzęta, chcąc poprawić swoją jazdę muszą pracować nad siłą charakteru co pozytywnie wpłynie także na inne aspekty ich życia.

6. Konie to nowe przyjaźnie.
Posiadając konia na własność lub w dzierżawie dużo czasu spędzamy w stajni. Zawiązują się nowe przyjaźnie, poznajemy ludzi, z którymi dzielimy wspólną pasję. Często są to przyjaźnie na całe życie.

 

7. Konie dają wolność
Jazda konna to obcowanie ze zwierzętami i naturą. To właśnie to, czego brakuje nam w czasach cyfryzacji, internetu, tak szybkiego życia. Wyjeżdżając na spacer skupiamy się na tym, co nas otacza, czujemy się częścią natury.

8. Miłość
Konie uczą miłości, gdy kocha się zwierze, poświęca mu się swój czas, jak i serce to ono wspaniale oddaje te emocje dlatego warto mieć konia.

Jakie są według Ciebie idealne powody by dodać konia do swojego życia?

Załaduj więcej w ciekawostki
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Nie wchodzę i już!

Lubisz pływać w jeziorze? Nie ma nic lepszego niż chłodne orzeźwienie w upalny dzień! Zdar…