Odblaski

5 min read
0
0
1,651

NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ!
Każda pora roku oznacza zmiany zarówno dla konia, jak i jeźdźca. Jesień i zima to szczególny okres. Konie zmieniają sierść, my zakładamy ciepłe kurtki. Jednak niskie temperatury to nie jedyne utrudnienie dla miłośników jazdy konnej! W mroźne dni szybko robi się ciemno, dlatego trzeba być przygotowanym na powrót o zmroku!
PRZEMYŚLMY TO JESZCZE RAZ..
Jeśli jeździsz tylko na hali, pewnie zastanawiasz się: czy muszę się martwić o to, żeby być widocznym? Odpowiadamy: oczywiście!
Zimowe dni są krótsze i szybciej zapada zmrok. Może zdarzyć się, że gdy będziesz wracać z terenu do stajni, na zewnątrz będzie już dość ciemno. Bezpieczeństwo Twoje i konia, za którego odpowiadasz powinno być priorytetem! Zadbaj o to, żeby być dobrze oznaczonym! Nie tylko podczas przejażdżek leśnych, ale również podczas zawodów! Często konkursy kończą się późnym popołudniem, a hala może być oddalona od stajni. Przewiduj: kierowca traktora może Was wcale nie zauważyć!
CO BY TU WYBRAĆ?
Wybór odblasków dla jeźdźców i koni jest naprawdę szeroki. Zapraszamy na krótki przegląd: co można kupić i co jest łatwe w użyciu!
ZACZNIJMY OD JEŹDŹCA…
Pomysłów na odblaski dla jeźdźców jest mnóstwo. Producenci prześcigają się we wzorach! Najbardziej popularne i dostępne są odblaskowe kamizelki. Jeśli kogoś nie stać na zakup profesjonalnej kamizelki dla jeźdźców, może zaopatrzyć się w zwykłą, drogową. Każdy sposób jest dobry, aby być widocznym! Świetnie sprawdzają się również kurtki, które mają elementy odblaskowe, a jednocześnie są CIEPŁE i NIEPRZEMAKALNE! Są idealne na jesienno-zimowe przejażdżki! Doskonałym rozwiązaniem są również wszelkiego rodzaju opaski lub taśmy, które możemy przypiąć np. do kasku lub rękawa kurtki.
… CZAS NA KONIA!
Wybór akcesoriów odblaskowych dla koni jest jeszcze większy! Producenci oferują szeroką gamę sprzętu odblaskowego lub z elementami odblaskowymi np. derki treningowe, ochraniacze, czapraki oraz elementy dopinane do ogłowia czy kantara. ZESTAW DERKA, OCHRANIACZE i KALOSZE jest idealnym rozwiązaniem na powroty konno po zmroku. Chronimy naszych podopiecznych przed chłodem zakładając im derkę, za pomocą ochraniaczy zapobiegamy kontuzjom, warto również zainwestować w bezpieczeństwo na drodze!
WYSYŁAM ŚWIATŁO!
Oprócz wyżej wymienionych produktów dobrym rozwiązaniem może być dodatkowe oświetlenie: latarki, lampki wysyłające świetlny sygnał. Najważniejsze jest, żeby przykuć wzrok kierowcy, który widząc światło i odblaski może w porę zareagować, zwolnić lub wyminąć Ciebie i konia. Latarki na kask, światełka doczepiane do cholew oficerek lub pulsujące światłem opaski na rękę mogą Ci uratować życie!
JESTEŚ GOTOWY?
Przejażdżki konne zimą to naprawdę świetna zabawa! Trzeba jednak pamiętać, że kiedyś trzeba wrócić do stajni, być może już po zmroku! Dlatego bądź gotowy/a na każdą ewentualność!

Załaduj więcej w Porady od Lucky Team
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kasia

Nazywam się Katarzyna Zawalska-Furtak. Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam jako mała dziewczynka, szybko stała się to moją pasją, a teraz także sposobem na życie. Kurs instruktorki ukończyłam w 2003 roku w Lewadzie. W 2007 roku ukończyłam studia podyplomowe Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Rolniczym we Wrocławiu, oraz kurs sędziowski w Lesznie. Obecnie pracuje jako instruktor rekreacji w zaprzyjaźnionej stajni. Prowadzę także treningi dla osób indywidualnych posiadających własne konie. Zajmuje się przygotowaniem do odznak jak i do egzaminu na trzecia klasę sportową. Czynnie sędziuje, posiadam druga klasę sędziowską w skokach przez przeszkody. W 2016 roku zostałam wybrana do kolegium sędziów w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Derka dla konia. Jaka będzie odpowiednia dla naszego wierzchowca?

Kiedy na dworze robi się zimno, wyciągamy swetry oraz kurtki, a nasze konie nabierają zimo…