Startowa Świat Lucky Porady Porady od Lucky Team Oczekuj profesjonalizmu od instruktora bądź trenera!

Oczekuj profesjonalizmu od instruktora bądź trenera!

3 min read
0
1
2,212

Podobnie jak uczniowie, również instruktorzy i trenerzy powinni przestrzegać pewnych zasad. W trakcie trwania lekcji, ale też ogólnie w kontaktach profesjonalnych można oczekiwać od instruktora określonych zachowań.

Instruktor powinien wykazywać się następującymi cechami:

Koncentracja.

Płacisz instruktorowi za to, aby uczył Cię jeździć konno. Jeżeli nauczyciel w trakcie lekcji prowadzi pogawędkę ze znajomymi, trenuje konia innego klienta albo rozmawia przez telefon komórkowy, to znaczy, że nie koncentruje uwagi na Tobie i Twojej jeździe. Nic złego się nie stanie, jeśli od czasu do czasu coś odwróci jego uwagę, stałe rozkojarzenie jest jednak niedopuszczalne.

Cierpliwość.

Przekazywanie wiedzy wymaga szczególnych umiejętności. Instruktor powinien okazywać Ci cierpliwość i szacunek. Nie powinieneś tolerować krzyków ani poniżających uwag. Ktoś, kto posługuje się takimi metodami, w ogóle nie powinien zajmować się szkoleniem początkujących jeźdźców.

Dobre maniery.

Podobnie jak Ty, również instruktor powinien informować o konieczności odwołania lekcji jazdy ze sporym wyprzedzeniem. Czasami jazdę trzeba odwołać na ostatnią chwilę, ponieważ koń okulał albo zachorował, albo wystąpiły inne nagłe i nieprzewidziane okoliczności. Niemniej jednak wielokrotne odwoływanie lekcji, w szczególności na ostatnią chwilę, świadczy o braku szacunku dla ucznia.

Regularność.

Bez względu na poziom umiejętności, adepci jeździectwa powinni jeździć regularnie, aby rozwijać umiejętność oraz mięśnie i zmysł równowagi. Od instruktora należy oczekiwać, że będzie planował lekcje regularnie, abyś mógł się w trakcie takiego kursu jak najwięcej nauczyć.

Jeżeli dojdziesz do wniosku, że instruktor nie spełnia Twoich oczekiwań, porozmawiaj z nim o stwierdzonych problemach. Jeżeli taka rozmowa Cię nie usatysfakcjonuje, zastanów się nad zmianą nauczyciela.

 

źródło: Jazda konna dla bystrzaków autor:Shannon Sand, wydawnictwo: Septem

Załaduj więcej w Porady od Lucky Team
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Derka dla konia. Jaka będzie odpowiednia dla naszego wierzchowca?

Kiedy na dworze robi się zimno, wyciągamy swetry oraz kurtki, a nasze konie nabierają zimo…