Startowa Świat Lucky Porady instruktor Jak znaleźć idaelnego współdzierżawcę?

Jak znaleźć idaelnego współdzierżawcę?

3 min read
0
1
3,309

Masz mało czasu dla swojego konia? Nie masz kiedy jeździć ze względu na szkołę lub pracę, może czas pomyśleć nad współdzierżawcą. W dzisiejszym artykule postaram się Wam przybliżyć jak znaleźć idealnego.
Wiadomym jest, że oddanie swojego konia w inne ręce nie jest prosta decyzją. W głowie pojawiają się pytania co będzie jak nasz koń bardziej polubi tą nową osobę, lub będzie pod nią lepiej pracować. Podstawa to zmienić punkt widzenia, jeżeli koń polubi tą nowa osobę będzie to oznaczać, że ta osoba jest dla niego dobra. Jeżeli będzie pod nią dobrze pracować to będzie ogromny plus, bo będzie oznaczać, że ta osoba dobrze jeździ i nie zrobi mu krzywdy.A więc zazdrość chowamy do kieszeni.
Gdy podejmiecie decyzję o znalezieniu współdzierżawcy w pierwszej kolejności dobrze rozejrzeć się w śród znajomych. Łatwiej się będzie dogadać co do sposobu użytkowania konia, jego pielęgnacji czy tez ustalenia dni kiedy może jeździć. W drugiej kolejności można poszukać kogoś z polecenia. Jeżeli to też nie wypali trzeba dodać ogłoszenie. Gdy pojawi się chętna osoba, wsiądzie na konia i dojdziecie do porozumienia należy podpisać umowę. W umowie należy zawrzeć wszystkie informacje takie jak ilość jazd w tygodniu, sposób użytkowania konia, obowiązki właściciela i dzierżawcy względem konia i sprzętu, wysokość opłaty i sposób jej wykonywania oraz sposób rozwiązania umowy.
Znalezienie idealnego dzierżawcy nie jest proste, czasami będziecie musieli iść na pewne kompromisy, najważniejsze jednak jest dobro konia. Gdy na początku szczegółowo ustalicie wszystkie zasady, jest duża szansa, że Wasza współpraca będzie się dobrze układać.
Zapraszam na film o samej dzierżawie 🙂

  • Przygotowanie jeźdźca do zimy.

    Choć jeszcze nie kalendarzowa to za oknami zaczyna się prawdziwa zima. W związku z tym, ws…
  • Golenie koni.

    Pomimo tego, iż w tym roku pogoda nas mocno rozpieszcza to jednak za oknami robi się coraz…
  • Zawód jeździec.

    Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z końmi, przechodzi przez rekreację. Niezależnie od tego…
Załaduj więcej w instruktor
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Kasia

Nazywam się Katarzyna Zawalska-Furtak. Swoją przygodę z końmi rozpoczęłam jako mała dziewczynka, szybko stała się to moją pasją, a teraz także sposobem na życie. Kurs instruktorki ukończyłam w 2003 roku w Lewadzie. W 2007 roku ukończyłam studia podyplomowe Hodowla Koni i Jeździectwo na Uniwersytecie Rolniczym we Wrocławiu, oraz kurs sędziowski w Lesznie. Obecnie pracuje jako instruktor rekreacji w zaprzyjaźnionej stajni. Prowadzę także treningi dla osób indywidualnych posiadających własne konie. Zajmuje się przygotowaniem do odznak jak i do egzaminu na trzecia klasę sportową. Czynnie sędziuje, posiadam druga klasę sędziowską w skokach przez przeszkody. W 2016 roku zostałam wybrana do kolegium sędziów w województwie śląskim.

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Przygotowanie jeźdźca do zimy.

Choć jeszcze nie kalendarzowa to za oknami zaczyna się prawdziwa zima. W związku z tym, ws…