Startowa Świat Lucky Porady Porady od Lucky Team Jak dobrać imię dla konia? zrób to w 4 krokach!

Jak dobrać imię dla konia? zrób to w 4 krokach!

4 min read
0
5
19,103

Nie wiesz jakie imię nadać swojemu koniowi? Imię to wizytówka każdego z nas, coś, co zostaje z nami na całe życie, dlatego dobrze się zastanów zanim nazwiesz swojego pupila! Wydaje Ci się to trudne? Skorzystaj z naszego „prawie poważnego” poradnika!

KROK 1: Znajdź drugie dno.

W wielu krajach imiona mają podwójne znaczenie. Na przykład w tradycji hinduskiej są w pewnym sensie symbolami. Jaki „symbol” zatem pasowałby do Twojego konia? Imię musi wiązać się jakoś z Twoim pupilem. Czy jest on bardzo energiczny? W takim razie powinien nazywać się Abhay, co w hindu oznacza „nieustraszony”. Może wiąże się z nim jakieś wspomnienie? Napoleon nazwał swojego konia Marengo, od bitwy pod Marengo, podczas której dzielny rumak galopował wśród huku armat. Znany ze szkockiej mitologii duch wody, który przybierał postać konia nazywano Kelpie, co po polsku oznacza topielec. W norweskiej mitologii z kolei pojawia się latający Hófvarpnir, który w starym norweskim oznacza „tego, który wyrzuca kopyta” .

KROK 2: Wygląd.

Przyjrzyj się swojemu koniowi. Może ma jakąś cechę charakterystyczną? Może jest ogromnym koniem pociągowym? W takim wypadku idealnym imieniem będzie Atlas, pochodzące od mitycznego Atlasa, który podtrzymywał Ziemię. Ciekawa odmiana lub umaszczenie mogą być świetną inspiracją dla Gwiazdki lub Strzałki. Klacz z nieregularną odmianą może zostać Śnieżką, a ogier o tarantowatej maści z małymi cętkami może nazywać się Kropkiem.
Słynnym przykładem klaczy, której imię pochodziło od jej maści była Kasztanka marszałka Piłsudskiego.

KROK 3: Charakter.

Często konie dostają imię, które opisuje ich charakter. Jeśli Twoja klacz jest energiczna i szybka, możesz ją nazwać Błyskawicą. Dla samca dobrym imieniem byłby Grzmot lub Piorun.
Jeśli masz z kolei spokojnego i poczciwego pupila możesz nazwać go Tardif, co po francusku oznacza powolny. Z kolei trafnym imieniem dla przyjacielskiego i wesołego konia będzie Amicus, po łacinie: przyjaciel.

KROK 4: Inspiracja.

Nadal nie masz imienia, które Cię satysfakcjonuje i oddaje niepowtarzalny charakter Twojego pupila? Szukaj inspiracji! W internecie wiele jest stron, na których znajdziesz katalogi z imionami dla koni! Często ciekawe imiona można znaleźć w literaturze, dlatego zachęcamy do czytania książek!

Simek, Rudolf (2007) Dictionary of Northern Mythology.s. 157

autor: Joanna Budzowska

Załaduj więcej w Porady od Lucky Team
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Derka dla konia. Jaka będzie odpowiednia dla naszego wierzchowca?

Kiedy na dworze robi się zimno, wyciągamy swetry oraz kurtki, a nasze konie nabierają zimo…