Startowa Świat Lucky Porady Porady od Lucky Team Ćwiczenia rozciągające przed jazdą.

Ćwiczenia rozciągające przed jazdą.

3 min read
0
3
5,957

Poniższe ćwiczenia pomagają jeźdźcowi odpowiednio przygotować układ mięśniowy. Należy je wykonywać, zanim dosiądzie się konia.

Mięsień czworogłowy uda.

Stań prosto. Stojąc z wyprostowanymi plecami, zegnij nogę do tyłu. Złap za kostkę w taki sposób. Powoli przyciągaj ją do siebie, w taki sposób, aby kolano skierowało się ku dołowi i lekko do tyłu. Powinieneś czuć napięcie wzdłuż przedniej części uda. Wytrzymaj w tej pozycji przez 10 sekund, następnie zmień nogę. Powtórz ćwiczenie po dwa razy na każdą nogę.

Tylna część uda.

Stań przy płocie i — przytrzymując się ręką — unieś nogę możliwie wysoko. Wykonaj skłon tułowia i wytrzymaj w tej pozycji przez 10 sekund. W ten sam sposób rozciągnij również drugą nogę. Ćwiczenie powtórz dwa razy.

Wewnętrzna część uda.

Usiądź na ziemi i rozsuń kolana na boki, trzymając stopy złączone. Rozluźnij biodra, po czym zacznij delikatnie dociskać kolana rękami w kierunku ziemi. Wytrzymaj 10 sekund. Powtórz
ćwiczenie dwukrotnie.

Dolna część pleców.

Połóż się na plecach i przyciągnij kolana do brzucha. Złap rękoma nogi poniżej kolan i przyciągaj je do tułowia. Wytrzymaj w tej pozycji przez kilka sekund, po czym rozluźnij mięśnie. Powtórz to ćwiczenie od trzech do pięciu razy.

Kark.

Odchyl głowę powoli w prawo (zbliżając ucho do ramienia), a następnie w lewo. Powinieneś czuć, jak naciągają się mięśnie wzdłuż szyi. Potem nachyl podbródek w stronę klatki piersiowej, a następnie odchyl go do tyłu i spójrz w niebo. W dalszej kolejności przechyl głowę najmocniej, jak się tylko da, na prawą stronę — utrzymując ramiona prosto. To samo ćwiczenie wykonaj w lewą stronę. Powtórz cały cykl kilka razy, rozciągając się w każdej pozycji przez co najmniej 5 sekund.

źródło: Jazda konna dla bystrzaków autor:Shannon Sand, wydawnictwo: Septem

Załaduj więcej w Porady od Lucky Team
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Załaduj więcej artykułów tego autora Joanna Jakobsen

Dodaj komentarz

Sprawdź też

Derka dla konia. Jaka będzie odpowiednia dla naszego wierzchowca?

Kiedy na dworze robi się zimno, wyciągamy swetry oraz kurtki, a nasze konie nabierają zimo…